8 tajných funkcí mobilů o kterých 90% uživatelů vůbec netuší

single-image

Dnes bychom asi těžko našli osobu, která ve svém kapse nenese absolutně nepostradatelný smartphone. Nicméně, i navzdory tomuto faktu, je mnoho lidí, kteří nevědí o všech úžasných věcech, kterých jsou tato zařízení schopná.

Proto bychom chtěli ukončit tento kruh nevědomosti a říci vám o 8 nejvíce fascinujících funkcích Androidu.

Nejjednodušší způsob, jak ušetřit energii v baterii

Pokud si nastavíte černé nebo jednoduché pozadí na vašem displeji, automatické podsvícení pixelů se vypne a vy zjistíte, že vaše baterka vydrží nabitá mnohem déle. Tato možnost zatím není přístupná pro všechna zařízení Android, ale už je nainstalována na většině Samsung smartphonech a tabletech. Rozhodně to vyzkoušejte!

Mluvený text

Nemusíte si tento článek jen číst, ale můžete ho už i poslouchat, pokud máte Android. Takže pokud preferujete informace poslouchat, namísto jejich čtení, jděte do Nastavení – Výstup převodu textu na řeč a možnost zapněte.

Dálkové ovládání

Jděte do Nastavení – Zabezpečení – Správce zařízení, a zaklikněte políčka vedle Správce zařízení Android, Dálkově lokalizovat toto zařízení, a Povolit dálkové uzamčení a vymazání. A teď když svůj smartphone ztratíte, jej můžete lokalizovat a zablokovat bez ztráty dat přes tuto stránku.

Zapnout host mód

Chcete-li svůj mobil dočasně někomu půjčit, ale zároveň uchovat své soukromé informace důvěrné, zapněte si host mód. Přejeďte po obrazovce shora dolů dvěma prsty, a klikněte na ikonu uživatele v pravém horním rohu. Objeví se ikonka Přidat uživatele, a vy si budete moci vybrat, k čemu bude mít osoba, manipulující s vaším smartphonem, přístup.

Lupa obrazovky

Lidé, kteří mají problémy se zrakem ani netuší, jak moc jim tato funkce může pomoci. Jděte do Nastavení – Usnadnění přístupu – Gesta přiblížení. Pak budete moci přiblížit ledajakou část displeje jednoduchým poklepáním.

Hotspot

Není nutné kupovat oddělený 3G modem nebo router pro použití Internetu i na jiných zařízeních, protože váš smartphone to zvládne i sám. Jděte do Nastavení – Tethering a přenosný přístupový bod, a zapněte Přenosný WLAN hotspot. To je vše!

Ovládejte váš smartphone pohybem vaší hlavy

Někdy se dostanete do situace kdy potřebujete použít váš telefon, ale vaše ruce jsou zaneprázdněné nebo je venku příliš chladno na sundání rukavic. I na toto však máme řešení! Pokud si nainstalujete zdarma aplikaci EVA Facial Mouse budete schopni kontrolovat své Android zařízení pomocí pohybů své hlavy! Detaily k instalaci naleznete zde.

Tajná hra

Počínaje s Android 2.3 Gingerbread, Google vložil malý dárek pro uživatele do každého zařízení. Má to malý háček – najít ho může být občas dost náročné. My vám však přesto poskytneme instrukce, abyste ho mohli najít.

Nejdříve jděte do Nastavení a vyberte možnost Informace o telefonu nebo Informace o tabletu. Rychle několikrát klikejte na Verze systému Android a když se vám zobrazí malý „marshmallow“, rychle klikněte i na něj a speciální mini hra se vám zobrazí. Stále jste ji nenašli? Tak na co ještě čekáte?

loading...