Štefec: Už to začíná být opravdu drsné

single-image

Na profilu mého přítele, Davida Bohbota, jsem narazil na porovnání dvou vystoupení Andreje Babiše, píše Jaroslav Štefec na facebooku. (Foto: Facebook)

V tom prvním, z roku 2014, se v pořadu Otázky Václava Moravce sebevědomě a tvrdě bije jako lev za sebe a „svého“ ministra obrany, který, a to říkám na rovinu, byl ve vrbětickém výbuchu opravdu nevinně.

Proč se tak domnívám?Doporučuji shlédnout seriál „Ano pane premiére“, díl „Vítězství demokracie“.

  • Na premiérův dotaz, zda ví, co se děje ve vznikajícím ohnisku napětí na ostrově Sv. Jiří odpovídá ministr zahraničí „Nic, co by se tam dělo?“.
  • Na následující otázku „Tvoji lidé ti nic neřekli?“ reaguje „Ne, asi to nepovažovali za nutné. Ale říkají mi všechno!“
  • A na další otázku premiéra „Všechno?“ zareagoval přesně tak, jak by reagoval i český, a podle mě i jakýkoliv jiný ministr a nejspíš i premiér: „Všechno, na co se zeptám!“

Tolik k ministrům, kteří nejsou vševědoucími supermany, ale pouhými zajatci svých administrativ (ostatně naprosto stejně jako premiéři). Při nejlepší vůli nemohou mít přehled ani o současné, natož o minulé činnosti všech podřízených institucí.

Vystupování Andreje Babiše v roce 2021 je naprosto odlišné. Roztřesený hlas, kličkování, mlžení, „zapomínání“ průběhu událostí před 7 lety … Mám z toho jediný pocit: odcházející muž, zatlačený do kouta vlastní zpravodajskou službou, zahraničními protektory, opozicí i koaličními partnery. Navíc pronásledovaný neustálými útoky ze strany médii, neschopný už bránit ani sám sebe, natož zájmy ČR, jednající pod dojmem blížícího se pokusu o odstranění jeho vlády.

Nemohlo to dopadnout jinak.

Budoucnost bude nejspíš zajímavá, ale rozhodně ne růžová. Je načase o ní začít uvažovat v kontextu nadcházejících voleb (pokud se k nim doškobrtáme) v poněkud jiných dimenzích, než je pouhá výměna jedněch kašpárků za druhé. Tohle už začíná být opravdu drsné.

A pár reakcí:

  • Ano. Tak dlouho nebyl Babiš schopen toho amerického poskoka v čele BIS odvolat – až mu Koudelka namydlil schody…
  • Mám stejný pocit, že mu někdo přiložil hodně ostrý nůž na krk… Třeba nám to řekne až napíše paměti, teda za předpokladu, že se dožije jejich napsání…
  • Možná Bábovi a Hamajdovi hořela koudel, a tak skočili do čela koudelníků
  • Výborný komentář..AB..je na konci..ještě párkrát sebou zaškube…a bude..

Zdroj: 1

loading...