Když historik řekl, že se zprávě BIS musí smát, ČT24 rozhovor uřízla

single-image

Pokud jste se dívali v neděli 27.září 2020 před Událostmi na rozhovor s historikem Miroslavem Vaňkem, tak vám neušlo, že když moderátorka svému hostu připomenula zprávu BIS o ruských a čínských snahách ovlivňování historie a Miroslav Vaněk řekl, že se tomu musí smát, tak rázem pořad Interview ČT24 skončil. (Foto: CT24)

Byl to účel nebo to byla náhoda, kterou Česká televize zdůvodní delší stopáží rozhovoru, který přesáhl svůj čas a ohrozil by další přesně načasovaný program před Událostmi?

Je pravda, že celý rozhovor s ředitelem Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR i s tím neodvysílaným několik desítek vteřin dlouhým závěrem najdete na webu České televize, ale kdo to z posluchačů učiní, aby se dozvěděl, co v televizní premiéře neslyšel?  Co tedy historik po oznámení, že se tomu musí smát, řekl dál.

Tak tomu se musím smát. Já ty špiony tady nevidím a jestli máme skončit vážně … “ řekl Miroslav Vaněk, historik, ředitel Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, aby ještě pohovořil o tom, že v Česku panuje v akademickém prostředí i v laických diskusích pluralita názorů.

Zdroj: 1

loading...