Hlídací pes dostal výprask. Sorosem placený „ochránce nezávislé žurnalistiky“ nevydržel kritiku

single-image

Ondřej Neumann, ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky, který proslavil svou reportáží moderátor Luboš Xaver Veselý, se zúčastnil diskuze v Debatním klubu. Kritiku ze strany analytika Jiřího Fencla nevydržel.

„Omlouvám se, ale já se tady nenechám urážet a to, abyste mě nazýval jako antisemitu, jako rasistu, já se omlouvám, ale skutečně končíme. Toto nemám zapotřebí. Opravdu ne. Buď se okamžitě omluvíte, nebo končíme,“ prohlásil po půl hodině diskuze Ondřej Neumann, ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky, který provozuje portál Hlídací pes.

„Ani náhodou. Vy se omluvíte tomuto národu,“ odpověděl Neumannovi analytik Fencl.

Půl hodina diskuze, která probíhala předtím, než Ondřej Neumann nevydržel kritiku své osoby a své činnosti ze strany Jiřího Fencla, se točila okolo výběru kauz, kterým se portál Hlídací pes věnuje.

Fencl se opakovaně Neumanna ptal, jak je možné, že se jeho „kontroloři nezávislé žurnalistiky“ věnují jen některým kauzám a nevěnují pozornost obrovským skandálům, jakým jsou například začerněné smlouvy České televize.

Došlo i na televizní krizi z roku 2000 a na diskuzi o situaci, kdy je České republika prakticky absolutně ekonomicky závislá na Německu. Podle názoru Fencla to totiž nebyli politici, kdo vytvářel společenskou atmosféru, nýbrž novináři. Na jejím základě se poté činila konkrétní politická rozhodnutí vedoucí k dnešnímu stavu.

Ústav nezávislé žurnalistiky

Ústav nezávislé žurnalistiky, prakticky neznámou organizaci, proslavil moderátor Luboš Xaver Veselý díky svému vyšetřování právě tohoto zařízení.

Za Veselým přijela redaktorka České televize, aby s ním udělala rozhovor. Během něho se odvolávala na tento Ústav, který provozuje portál Hlídací pes.

Veselý po skandálním rozhovoru s redaktorkou ČT, který nakonec sám publikoval na sociálních sítích, začal vyšetřovat, co to onen Ústav nezávislé žurnalistiky je.

Objevil pustý domek v chatové oblasti obce Líšnice, kde nikoho nenašel.

Ředitel tohoto „ústavu“ Ondřej Neumann se vůči vyšetřování a závěrům moderátora Veselého na „svém“ Hlídacím psu ohradil až o několik dní později. Neumann mimo jiné přiznal, že jeho Ústav nezávislé žurnalistiky získal peníze z fondů amerického miliardáře George Sorose.

loading...