Jihoafrická mutace Covid-19 postihuje očkované osoby 8x častěji, než ty neočkované, zjistila studie

single-image

Tel Avivská univerzita ve své studii zjistila, že jihoafrická varianta koronaviru postihuje očkované osoby 8krát častěji než osoby, které nejsou očkovány. Studie ukazuje, že jihoafrická varianta koronaviru (B.1.351) byla nalezena 8x častěji u očkovaných než u neočkovaných. (Foto: Pixabay)

Do této studie byl také zapojen přední izraelský poskytovatel zdravotní péče Clalit Health Services.

„Zjistili jsme nepoměrně vyšší míru jihoafrické varianty u lidí, kteří byli očkováni druhou dávkou ve srovnání s neočkovanou skupinou,“ uvedl Adi Stern z Tel Avivské univerzity. „To znamená, že jihoafrická varianta dokáže do jisté míry prolomit ochranu vakcíny.“

V této studii bylo pozorováno přibližně 400 lidí očkovaných přípravkem BioNTech / Pfizer. Tito lidé byli infikováni variantou koronaviru. Pozorování bylo poté porovnáno se stejným počtem lidí, kteří nebyli očkováni a infikováni.

„Jde o první studii na světě založenou na reálných datech, která ukazuje, že vakcína proti jihoafrické variantě je méně účinná než původní virus a britská varianta,“ uvedl profesor Ran Balicer, ředitel výzkumu společnosti Clalit.

Stern uvedl, že výsledky studie jsou překvapivé.
„Na základě vzorců v běžné populaci bychom očekávali pouze jeden případ jihoafrické varianty, ale viděli jsme osm,“ řekl Stern pro Times of Israel.

„Tento výsledek mě očividně neudělal šťastným.“
Dodal: „I když jihoafrická varianta naruší ochranu vakcíny, mezi populací se příliš nešíří.“

„Tyto předběžné výsledky vedou k tomu, že je nutné i nadále pečlivě sledovat šíření tohoto kmene v Izraeli a zdůraznit potřebu epidemiologického monitorování a systematického sekvenování, aby se zabránilo dalšímu šíření jihoafrické varianty v Izraeli.“

Jihoafrická varianta představuje méně než jedno procento ze všech případů COVID-19 v Izraeli, uvedla AFP s odvoláním na studii.

„To znamená, že vakcína společnosti Pfizer-BioNtech, i když je vysoce ochranná, pravděpodobně nenabízí stejnou úroveň ochrany proti jihoafrické (B.1.351) variantě koronaviru,“ uvádí studie.

Nedávno šokující studie odhalila děsivá nebezpečí vakcín mRNA COVID-19, která vyvolávají prionové onemocnění a postupně způsobují mozkovou degeneraci. Priony vyvolané mRNA vakcínou mohou způsobit neurodegenerativní onemocnění, protože dlouhodobé vzpomínky jsou udržovány prionovými proteiny. Studie dospěla k závěru, že vakcína na bázi mRNA může také u příjemců vakcíny způsobit ALS, degeneraci předního spánkového laloku, Alzheimerovu chorobu a další neurologická degenerativní onemocnění.

Zdroj: 1

loading...