Zmizelý lyžař nalezen 4652 km od lyžařského kopce v N.Y. – pořád ještě v lyžařské výstroji

single-image

Muž záhadně přemístěný přes celou zemi si vůbec nic nepamatuje.

Před několika dny údajně záhadně zmizel lyžař z hory Whiteface v New Yorku, ale objevil se v Kalifornii, aniž by si cokoliv pamatoval, co se s ním dělo.

Lokalizaci tohoto muže nejdříve ohlásili newyorské státní policii

Tento muž, Constantinos „Danny“ Filippidis, 49, z Toronta byl ale nalezen 2 900 mil od místa, kde v úterý v Sacramentu lyžoval.

Jeho přátelé ohlásili jeho zmizení minulou středu, když ho nešlo najít a sjezdovka se na noc zavírala. Bylo však divné, že jeho věci byly pořád v úschovně a auto mu stálo na parkovišti. Tak co se s ním stalo a proč měl paměť vygumovanou od událostí těchto dnů?

Pátrání po zmizelém lyžaři na hoře Whiteface

Krátce poté, co zmizel, spustilo se zjevně intenzivní hledání vedené četnými vládními agenturami stejně jako stovkami dobrovolníků, kteří strávili asi 7 000 hodin pročesáváním této hory. K hledání byly nasazeny i helikoptéry K-9.

Oficiálně nastal příští okamžik, kdy se někdo s tímto mužem setkal, když Filippidis navázal kontakt s orgány zákona v Sacramentu.

Oficiálně byl údajně v dobrém zdravotním stavu, ač jsou okolnosti Filippidisova zmizení pořád předmětem vyšetřování a jeho zmizení nebylo nijak vysvětleno. Policie tvrdí, že nemají ani ponětí, jak vůbec tu horu opustil.

Mezi vládními agenturami zapojenými do hledání bylo ministerstvo domácí bezpečnosti, newyorská státní policie, správa životního prostředí New Yorku, celní a pohraniční služba Spojených států stejně jako činitelé z Toronta, kteří rovněž s tímto hledáním pomáhali.

Životopis tohoto muže vypadá řádně: Je šťastně ženatým otcem dvou dětí a 28 let už je veteránem hasičského sboru v Torontu. Lidé s ním také vypadali jako úplně obyčejní – lyžoval se skupinou hasičů, kteří buď ještě slouží, nebo jsou v důchodu.

Prezident místní unie profesionálních hasičů 3888 Frank Ramagano zodpověděl v úterý večer reportérům některé otázky rozšiřující informace z policejních zpráv.

Ten vysvětlil, že Filippidise našli zmateného a neschopného zodpovědět otázky, jak se do Kalifornie dostal. Ramagano se rovněž zmínil, že Filippidisovi se dostalo lékařské péče poté, co zavolal své manželce a pak na 911. Tito činitelé neřekli nic o tom, jak mohl do Sacramenta odcestovat. Ramagano řekl, že nevěří, že by tam mohl odletět letadlem, protože si nechal identifikační průkazy v lyžařském letovisku Whiteface.

Filippidise našli samotného

Když Filippidise našli, měl na sobě přesně tu samou lyžařskou výstroj včetně helmy a brýlí, kterou měl na sobě v době ohlášeného zmizení.

Divné je, že státní policie na dotaz neřekla, zda bude Filippidis čelit trestnímu obvinění, ač není jasné, z čeho by mohl být obviněn. Stát navíc ani neřekl, kolik peněz daňové poplatníky stálo pátrání po Filippidisovi. Je možné, že více informací bude zveřejněno na tiskové konferenci naplánované na středu. Další informace z oficiální zprávy lze nalézt na videu níže:

Ač by někteří mohli zkoušet uvažovat o duševní chorobě nebo drogovém opojení, které se zvrhlo, tak tento muž neměl žádnou historii duševní nemoci ani používání drog. Je tu však další ještě chmurnější potenciální vysvětlení. Vzhledem k velkému počtu důležitých vládních agentur zapojených do hledání si mnozí myslí, že tento muž mohl být velice cenný jak pro vládu Spojených států, tak Kanady. Proč ale?

Nikdo to nemůže říci jistě, ale je možné, že tento muž mohl být ať už nevědomky, nebo vědomě součástí nějakého vládního programu. Ztráta paměti, kterou utrpěl, mohla být buď vedlejším účinkem tohoto programu – např. je známo, že CIA v minulosti testovala drogy na nic netušících obětech – nebo mu paměť vymazali vládní agenti, aby mu zabránili sdělit informace, ke kterým se dostal. Můžeme jen doufat, že nějaké informace se dostanou na povrch, ale prozatím to vypadá, že ať je za tím cokoliv, tak to kryjí velice dobře.

Zdroj: 1


loading...