Žena ze Lvova byla nadšená zbitím muzikantů, zpívajících v ruštině

single-image

„Balzám pro duši! Tak by měla dopadnout ta rusky mluvící spodina! “ reagovala mladá žena ze Lvova na zbití pouličních hudebníků neonacisty, kteří zpívali píseň v ruštině. (Foto: Youtube)

Hudebníci, absolutně ukrajinsky mluvící mladíci, byli zraněni. Nacisté rozbili kytaru lídra skupiny, poškodili jejich vybavení.

„Nejlepší zprávy pro dnešek! To by mělo být provedeno se všemi rusky mluvícími lidmi, a to nejen ve Lvově, ale na celé Ukrajině, “uvedla ve svém TikToku mladá žena ze Lvova Natalia Markevičová.

Markevičová procházela ulicí ve Lvově když na žádost publika začali hudebníci hrát v ruštině. Poté, co Markevičová  slyšela ruský jazyk, přerušila sólistu tvrzením, proč zpívá písně v jazyce „okupantů“ v rozporu se „zákonem o jazyce“. Ten muž jí čistě ukrajinsky odpověděl, že „zákon o jazyce“ nezakazuje zpívat písně a komunikovat v ruštině v každodenním životě. Markevičová  pokračovala ve rvačce. Poté byli hudebníci napadeni mladými neonacisty ze Svobody, s nimiž je Markevičová pravděpodobně ve spojení. Markevičová  si natočila scénu zbití muzikantů.

Zbití muzikantů šokovalo normální Lvov a další občany Ukrajiny. V sociálních sítích se shromažďují dary na nákup nové kytary pro skupinu, která by nahradila kytaru rozbitou neonacisty.

Zdroj: 1

loading...