Zaměstnanec ze Slovenska udělal neuvěřitelnou věc, vyfackoval generálního ředitele korejské firmy

single-image

Zaměstnanec Hnúšťanské pobočky korejské společnosti Yura CorporationSlovakia udeřil generálního ředitele a zlomil mu brýle. Učinil tak poté, co ho údajně nechtěli pustit ze směny. O incidentu informovala televize Markíza ve své zpravodajské relaci.

Napětí mezi zaměstnanci a vedením v korejské společnosti v Hnúšti prý trvá již několik týdnů, téměř tisíc zaměstnanců v závodě na výrobu kabelových svazků do automobilů již zhruba pět měsíců pracuje skoro každý den v 12-hodinových směnách. „Dali nám podepsat 400 hodin přesčasů a také řekli, že když to nepodepíšeme, můžeme jít pryč. A lidé tady nechtějí přijít o práci, “ vyjádřil se jeden ze zaměstnanců.
Podle televize Markíza k incidentu došlo poté, co se všichni zaměstnanci při pásech dohodli, že půjdou domů. Ředitel to slyšel, zamkl dveře a zůstal u nich stát. Poté, co lidé začali vyskakovat z oken dveře, otevřel s tím, že kdo odejde, více se nemusí vracet. Z každého pásu přitom měli také propustit pět lidí. Dvacetiletého Pavla Kolesára mělo rozzuřit to, že ředitel jejich požadavky údajně ignoroval.

„Přišel jsem k němu. Zeptal jsem se ho, proč je takový k lidem. Pouze řekl, co chci. To mě vytočilo, vybuchl jsem a dal jsem mu facku,“ vyjádřil se nyní už bývalý zaměstnanec společnosti, který dostal výpověď a skončil na policii. Facka však nezůstala bez odezvy, ostatní zaměstnanci mu začali tleskat. „Já se nechystám nikomu omluvit. Doufám, že se poučil, jak se má chovat k lidem. Ta facka byla od všech lidí. Nejsou stroje,“ uvedl.

Podle informací Inspektorátu práce v Banské Bystrici v současnosti prošetřují několik podnětů zaměstnanců, přičemž se jedná zejména o přesčasy. Společnost vyrábí kabelové svazky i v Rimavské Sobotě. Generální ředitel se po třicetiminutovém setkání s televizí k celé záležitosti odmítl vyjádřit. Řekl, že je to jeho osobní věc.

Zdroj: 1
loading...