V britském Oldhamu třetí rasový útok za měsíc. Gangy Pakistánců napadají osoby jiné pleti

single-image

V britském Oldhamu, severoanglickém městě nechvalně proslulém řáděním pákistánské komunity v roce 2001, řádí Pákistánci, kteří napadají osoby jiné pleti.

Nejprve 8.března došlo k pokusu o vraždu na zastávce tramvaje Block Lane. Podle popisu tři mladí Pákistánci napadli 49letého bělocha při výstupu z tramvaje. Zbili jej do bezvědomí a kopli ho nejméně stokrát do hlavy.

Nejvíc šokující je, že ačkoliv muž ležel v bezvědomí, Pákistánci se k němu třikrát vrátili, a pokračovali v útoku. Ve svém zběsilém řádění přestali, až když tramvaj na druhé koleji zastavila díky pasažérům, kteří zatáhli za bezpečnostní brzdu. Řidič vyběhl, aby Pákistánce zastrašil, a pasažéři běželi pomoci napadenému. Navzdory všemu se napadený muž zdárně zotavuje.

O 14 dní později byl čtyřicátník vytažen ze svého auta krátce poté, co vystoupil z tramvaje. Sedm Pákistánců ho napadlo kladivem. Muž skončil s krvácením do mozku, rozbitým obličejem a zlomenými žebry. Také přišel o auto.

A konečně nejnovější útok z minulé soboty, který nese podobný rukopis. Dva studenti ve věku 20 let byli napadeni kladivy, když šli v noci domů z bufetu poblíž tramvajové zastávky King Street.

“Zkusil jsem vstát a odrazit je. Říkal jsem si, co budu dělat,” řekl jeden z napadených médiím, kterému se podařilo utéci. Jeho kamaráda Asiaté mezitím kopali a mlátili kladivem.

Zbitý kluk vypověděl: “Mlátili mě kladivem. Někdo mě držel na zemi a procházel mi kapsy a další mě mlátil do hlavy kladivem. Říkal jsem jim, ať si vezmou, co chtějí, a nechají nás na pokoji.”

Opět zázrakem se zbitému mladíkovi nic vážného nestalo.

Zdroj: 1

loading...