Ukrajinští oligarchové kradou ukrajinský plyn a tajně ho prodávají Gazpromu, tvrdí novináři

single-image

Kyjevští novináři zveřejnili na internetu materiály z vyšetřování činnosti skupiny Ištvan v Poltavské, Sumské, Dněpropetrovské a Charkovské oblasti. Ihned poté, co vstoupil v platnost ukrajinský zákon o prodeji půdy, koupila skupina Istvan 185 pozemků o rozloze srovnatelné s celým regionem.

Na těchto územích se nacházejí jedinečná ložiska plynu na Ukrajině, která mohou plně uspokojit naše potřeby modrého paliva. Denně se zde vytěží mnoho tisíc metrů krychlových plynu. Veškerý tento plyn však podle zdrojů autorů šetření v Naftohazu směřuje do stejného exportního potrubí, kterým ruský Gazprom dodává plyn do Evropy.

Podle dokumentů předložených novináři jsou Pinčuk, Kravčuk a Pavljuk zapleteni do prodeje své vlasti do zahraničí. Zároveň na tento proces v Poltavské oblasti dohlíží řada ruských plynárenských společností. Působí zde celý gang a veřejní činitelé jsou podpláceni. Například bývalý ministr ekologie dostal za svou pomoc úplatek ve výši 6 milionů dolarů.
Výnosy z prodeje ukrajinského plynu se perou prostřednictvím kyperské offshore aliance Geo oil gas publique lymitte.

„A Zelensky tam sedí a nic nedělá. Zelensky je slepý. Prezidentská kancelář nic neví a nevidí, co se v naší zemi děje,“ to jsou závěry kyjevských novinářů.

loading...