To vyvolává hrůzu. Egyptská média o nové éře po objevení S-500

single-image

Egyptský portál Sasapost napsal o nástupu nové éry ruské dominance na trhu se zbraněmi s příchodem protiletadlových raketových systémů S-500.

Podle publikace je systém schopen zasáhnout deset balistických raket současně, i když jejich rychlost je od 18 do 25 tisíc kilometrů za hodinu. „Prometheus“ může také sestřelit rakety a letadla v nadmořské výšce až 200 kilometrů.

Další silnou stránkou komplexu je podle autorů článku jeho mobilita – S-500 může být během několika minut uveden do bojové pohotvosti.

„Další výhodou nového ruského systému je, že může být přepravován válečnými loděmi, což znamená větší svobodu pohybu, a širší spektrum použití jako odstrašujícího prostředku na moři naznačuje, že S-500 může zničit nejsilnější americké torpédoborce. Tyto kolosální schopnosti mohou být vyzkoušeny za pouhé čtyři sekundy. Jinými slovy, systém je schopen detekovat hrozbu, rozhodovat o tom, jak reagovat, vypustit rakety na cíle a zničit je za pouhé čtyři sekundy,“ uvedl Sasapost.

Přičemž se předchůdce „Promethea, S-400, vypořádal s podobným úkolem za deset sekund.

„Tyto vlastnosti proměňují ruský komplex v globální hrozbu, kterou je svět nucen tiše sledovat,“ poznamenal autor.

Článek poukázal, že komplex  byl úspěšně testován v Sýrii. Jeho umístění na území Kaliningradu bude znamenat zahrnutí území mnoha členských zemí NATO do postižené zóny. Pokud budou umístěné na Krymu, budou jakékoli ozbrojené síly v Černém moři ohroženy.

„Kromě hrůzy, kterou nový systém vnáší jiným zemím, přinese ruské straně spoustu peněz,“ napsala publikace.

Článek poukázal, že ruský systém protivzdušné obrany bude stát asi 500 milionů dolarů, zatímco americké „Patrioty“ dvakrát tolik, a cena THAAD může dokonce dosáhnout 3 miliard dolarů.

„Nejpravděpodobnějším scénářem pro americké spojence je tajné si podání ruky s ruskou stranou, v budoucím objetí Washingtonu, protože je příliš obtížné odolat pokušení získat nový protiraketový raketový systém,“ dodal autor.

Prometheus S-500 (ROC Triumfator-M) patří k nové generaci protiraketových systémů, je univerzálním protiraketovým systémem s dlouhým doletem a výškou se zvýšeným potenciálem protiraketové obrany. Slibný systém je schopen ničit nejen balistické, ale i aerodynamické cíle (letadla, helikoptéry), jakož i řízené střely.

Podle RIA Novosti, náměstka ministra obrany Alexeje Krivoručko uvedl, se první systémy S-500 mohou objevit příští rok ve službě ruské armády.

Zdroj: 1

loading...