Brutální rvačka. Tisíce migrantů v Bosně chtějí prorazit hranici a terorizovat obyvatele

single-image

Migranti v Bosně by chtěli stejně tak jako v roce 2015 pochodovat napříč Evropou do země svojí volby.

V Bosně se v blízkosti chorvatské hranice shromáždily tisíce přistěhovalců. Mnohokrát byl jmenován počet 20.000, podle ARD, na kterou se odvolává UNHCR, je to však „pouze“ 5.000. Počet migrantů stále narůstá, jejich přesné množství se těžko odhaduje. Cílem přistěhovalců je prorazit hranici do Chorvatska, aby se ilegálně dostali do Německa nebo do Skandinávie.

Přistěhovalci se zdržují především v příhraničních bosenských městech Velika Kladuša a Bihac. Mnozí stanují ve veřejném prostoru nebo zabírají prázdné budovy. Mezitím pro ně ale též bylo zřízeno pohodlné ubytování, kde dostávají jídlo, mají přístup na internet a lékařskou péči. Hned se však objevily stížnosti na údajně nedostatečnou kvalitu ubytování a jídla.

Přistěhovalci jsou z 95 procent muži a jsou ozbrojeni noži

Migranti jsou podle rakouského ministerstva vnitra z 95 procent mladí muži a pocházejí hlavně z Pákistánu. Stejně silně zastoupeni jsou Alžířané, Marokánci a Íránci. Skoro všichni jsou navíc ozbrojeni noži.

Zhruba sto migrantů se již 24. října pokoušelo násilím proniknout hranicí do Chorvatska. Přitom proti nim zakročili chorvatští policisté. Jeden migrant přitom zranil policistu nožem. Vzhledem k jak dříve, tak později napjaté situaci se dá předpokládat, že budou následovat další násilné pokusy o překročení hranice.
Migranti se vloupávají do bytů, kradou a obtěžují školní děti

Již po několik týdnů migranti terorizují domorodé obyvatelstvo kriminalitou a jiným obtěžováním. Maďarská televize informuje o častých krádežích a vloupáních a odvolává se na místní policii. Mnozí z těchto pachatelů byli zadrženi pomocí dozorových kamer. Je vidět příklad krádeže kola migrantem.

Migranté vnikli i do soukromého domu jednoho policisty. Policista byl v tu dobu ve službě, jeho žena a děti spaly. Tato událost rodinu silně zasáhla. Migranti jsou nápadní i tím, že se shromažďují před školami a fotografují děti, což jejich rodiče silně znepokojuje.

Maďarský internetový časopis Origo informoval již v červnu o jednom obzvláště těžkém zločinu: Migranti měli v Bihaci zbít a znásilnit mladou bosenskou dívku. Podle Origo se mezi přistěhovalci měli též nacházet mnozí drogoví dealeři a konzumenti.
Brutální masová rvačka mezi migranty

Velmi často jsou migranti násilničtí i mezi sebou. Znovu a znovu jsou hlášeny bitky, přičemž jsou často používány i nože. Teprve v sobotu 3. listopadu se odehrála obzvláště brutální masová rvačka. Několik desítek migrantů se na sebe vrhlo během výdeje oblečení s noži, šest jich bylo zraněno, tři z nich ranami nožem.

Násilí je používáno i proti policii, a to nejenom na hranici. Když policisté prohledávali jeden stanový tábor migrantů, byly na ně házeny předměty a poškozeno jedno policejní auto.

    

Domácí obyvatelé se proti těmto podmínkám brání demonstracemi. Již se konaly mnohé projevy proti přistěhovalectví s několika sty účastníky.

Zdroj: 1
loading...