„Tato tabulka vysvětluje situaci v Íránu.“ Blaha přišel se šokujícím zjištěním. Všechny americké války jsou o tom, tvrdí

single-image

Poslanec slovenské Národní rady za stranu Směr-SD Luboš Blaha poskytl na svém facebookovém účtu přehled zemí s největšími zásobami ropy a poukázal na zákonitosti: všechny země na seznamu jsou buď spojenci USA, nebo to jsou země, v nichž se Spojené státy v té či oné době pokoušely destabilizovat situaci nebo je úplně zničit.

„Žijeme v kapitalismu. Války se dějí kvůli byznysu. Všechny americké války jsou o tom,“ napsal ve svém novém příspěvku na Facebooku slovenský politik a přidal tabulku, která ukazuje počet ropných zásob v různých zemích. „A shodou okolností jsou to buď americké satelity, nebo země, které Američané dobyli nebo se chystají zničit,“ napsal Blaha. Dále analyzoval příklad každé konkrétní země.

Venezuela, země s největšími zásobami ropy na světě (18 % světových zásob), se podle Blahy stala terčem Spojených států. Připomněl pokus o státní převrat, k němuž došlo loni v lednu, když lidé protestovali proti prezidentu Nicolási Madurovi a tehdejší předseda parlamentu Juan Guaidó se prohlásil za dočasnou hlavu státu. Některé evropské země a Spojené státy jej uznaly jako prezidenta. Maduro ale Guaidóa označil za „loutku Spojených států“.

„Chávez znárodnil ropný průmysl a vzal ho americkým korporacím. Uvalili na Venezuelu brutální sankce, které srazily zemi na kolena. Venezuela neposlechla – velký bratr ji zničil,“ uvedl Blaha.
Dále v seznamu stojí Saudská Arábie a Kanada, to jsou podle poslance mopslíci Spojených států, i když v Saúdské Arábii prý „panuje islámsko-fašistický režim.“

„Tváří se jako taková liberálnější a progresivnější Amerika, ale v konečném důsledku vždy skáčou tak, jak USA píská,“ ohodnotil Kanadu.

Za těmito zeměmi následují dva „terče“: Írán a Irák. K nedávné vraždě íránského generála Kásima Sulejmáního Spojenými státy v Iráku Blaha uvedl, že „mezinárodní právo je pro USA kus papíru – chovají se jako mafiánský gang“.

„Vymyslely si zbraně hromadného ničení. Obyčejná lež. Vymyslely si kontakty na Al-Káidu – přitom málokdo více nenáviděl Al-Káidu než Saddámův sekulární režim,“ uvedl a dodal, že diktátoři jsou i v Saúdské Arábii, ale ta na rozdíl od Iráku poslouchá.

Na šestém místě v seznamu se umístilo Rusko a to je podle Blahy taky terčem USA, ale „Rusko je nedobytné“.

Stejné jako Saúdskou Arábii považuje Blaha za spojence USA i Kuvajt spolu s SAE.

Dále následují USA a „Amerika je jediná země, která má velké zásoby ropy a je v bezpečí,“ uvedl Blaha a zavtipkoval: „důvodem je to, že na území USA nepůsobí americká ambasáda“.

Seznam uzavírá Libye, kterou podobně jako Irák USA „rozmlátily na cucky“.

„Odstranily diktátora, který Libyi udržoval ve stabilitě a prosperitě. Ve jménu lidských práv – jako vždy. Ve skutečnosti jde o ropná práva. Země se dodnes topí v krvi,“ napsal.

Většina komentátorů k příspěvku s Blahou souhlasila.

„Díky mezinárodním sankcím Írán aktuálně těží minimum své ropy. Ta spokojeně odpočívá v podzemí a čeká na americké osvobození a demokracii,“ uvedl jeden z uživatelů.

Zdroj: 1

loading...