„Soudce z hlubokého státu“ byl „šokován“ z volebních neúspěchů americké pošty, může nařídit generálnímu řediteli, aby vypovídal

single-image

Okresní soudce USA Emmet Sullivan může přivést generálního ředitele americké pošty Louise DeJoye k soudu, aby vypovídal ohledně toho, proč se USPS (Poštovní služba Spojených států amerických) neřídila soudními příkazy k provedení „povinného zátahu“ do jejich poštovního zařízení, aby v den voleb do 15:00 hledala nedoručené hlasovací lístky.

„V jisté chvíli bude muset být generální ředitel americké pošty buď sesazen, nebo přede mne předstoupit a svědčit pod přísahou,“ řekl Sullivan, který se letos dostal na titulní stránky novin poté, co bojoval proti žádosti Ministerstva spravedlnosti o stažení případu bývalého poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna – což vedlo některé ke spekulacím, že je soudcem „hlubokého státu.“

„Soud jasně řekl, že očekává plné splnění jeho příkazů,“ dodal Sullivan a obvinil právní tým Pošty USA za to, že mu neoznámil skutečnost okamžitě poté, co si uvědomil, že nemohou dodržet lhůtu, kterou pro zprostředkování stanovil ve více než tuctu problémových regionů, „mnohé v demokraticky orientovaných městských oblastech nebo v obracejících se státech,“ dle Bloomberga (bývalý starosta New Yorku).

„Soud by byl velmi citlivý na jakékoliv stížnosti, že nebylo možné splnit příkaz,“ řekl Sullivan a dodal: „Všem to zanechává pachuť v ústech, že až čas vyprší, hra skončí. Nedošlo ke splnění velmi důležitého soudního příkazu.“

Sullivan řekl, že byl „šokován“ tím, že jeho příkaz nebyl dodržen. (Není již překvapením, že „šokován“ nebyl, když Flynnův bývalý právní zástupce z advokátní kanceláře Erica Holdera plně nevyhověl jeho příkazu předat potenciálně osvobozující důkazy Flynnovu novému právnímu týmu).

Včasné doručování nabylo nové naléhavosti v souvislosti s prudkým nárůstem používání poštovních hlasovacích lístků během pandemie a republikánských snah o zablokování sčítání hlasovacích lístků, které dorazí po dni voleb. Právníci žalobců v případu, včetně sdružení NAACP, uvedli, že je nezbytné, aby se Pošta zaměřila na další doručování hlasovacích lístků ve státech, které mají prodloužené lhůty pro přijetí hlasů s razítkem 3. listopadu. Sullivan si později ve středu vyžádal vyslechnout výpověď výkonného manažera USPS Kevina Braye, vedoucího zpracování volební pošty pro rok 2020.

Sullivanovo nařízení udělat razii zahrnovalo zařízení v demokratických pevnostech, jako jsou Filadelfie, Atlanta, Detroit a Houston, stejně jako ve „bitevních“ státech, jako jsou Florida a Arizona. Zařízení, na která se razie zaměřila, trpěla podle zprávy „nevyhovujícím výkonem“ při doručování volební pošty.

Agentura uvedla, že hledala hlasovací lístky ve více než 200 zařízeních.

Zdroj: 1

loading...