Soud zakázal povinnost roušek, testů u dětí ve školách. Média a politici zuří, snaží se soud zdiskreditovat

single-image

Německá média, mimo jiné například FOCUS přinesla zprávu o rozsudku vydaného Okresním soudem v německém Weimar, podle kterého se dvěma školám zakazuje u dětí zavádět povinnost nošení roušek a dodržování rozestupů. (Foto: Pixabay)

Média okamžitě začala věrohodnost rozhodnutí tohoto soudu napadat, podle zveřejněných zpráv je rozsudek založený na expertízách odborníků z řad takzvaných Korona-skeptiků.

Zdroj – Screenshot FOCUS: Dubiose Expertengutachten als Grundlage

Rozhodnutí Weimarského okresního soudu vyvolalo na internetu rozruch. V něm soud zakazuje dvěma dětem od jedné matky nosit ve školách roušky a podstupovat koronavirové testy. Kromě toho také děti nemusejí dodržovat minimální vzdálenosti. Právníci popisují dokument jako neobvyklý.

V rozsudku Weimarského soudu se spisovou značkou Az.: 9 F 148/21 se nachází masivní kritika povinného nošení roušek a provádění testů.

Soud ve Weimar zakazuje nošení roušek a povinnost testů na dvou školách

Správcům škol a učitelům dvou škol ve Weimar je zakázáno ukládat zmíněným dvěma dětem matky, která podala žalobu k soudu, a všem ostatním dětem v těchto školách,

  1. nosit roušky všeho druhu ve třídě a v prostorách školy, zejména kryty úst a nosů, tzv. kvalifikované masky (chirurgická maska nebo maska FFP2) nebo jiné,
  2. udržovat minimální vzdálenosti mezi sebou navzájem nebo s jinými lidmi, které přesahují to, co bylo známo před rokem 2020,
  3. účastnit se rychlých testů k určení viru SARS-CoV-2.

V rozhodnutí z 8. dubna 2021 se uvádí, že „bude nařízena okamžitá účinnost rozhodnutí“. Soud výslovně vidí platnost rozhodnutí pro všechny děti vzdělávané na obou školách. Dotčené školy však nejsou v dokumentu specifikovány.

Ministerstvo školství v Durynsku v neděli objasnilo, že rozhodnutí soudu ve Weimaru nemělo na Durynsko žádný dopad. „Řádné oznámení o rozhodnutí“ podle ministerstva dosud „neproběhlo“. „Ani školy, ani zemská vláda nemají usnesení v písemné formě. Dosud jsme o něm věděli pouze z e-mail vedení školy,“ uvedlo.

Podle rozhodnutí, které má FOCUS Online k dispozici, podala weimarská matka žalobu k místnímu soudu. Ten tvrdil, že „nutkání jejich dětí ve školách nosit roušky a dodržovat minimální odstup od sebe navzájem a od ostatních lidí ohrožuje blaho jejich dětí.“ Děti ve Weimar navštěvují osmou a třetí třídu ve školách. Děti by byly poškozeny fyzicky, psychologicky a výchovně, aniž by to bylo pro děti nebo třetí strany prospěšné.

Údajně pochybné znalecké zprávy

Na 178 stranách dlouhém, z právního hlediska některých právníků zcela neobvyklém dokumentu Weimarského okresního soudu, je kromě několika zpráv a četných literárních zdrojů uveden i několik odborníků. Jejich odbornost lze ale podle FOCUSU alespoň údajně zpochybnit.

Na jedné straně je zmíněna würzburská bioložka Ulrike Kämmererová. V minulosti Kämmererová pochyboval o detekovatelnosti koronaviru pomocí PCR testů a opakovaně byla přítomna na antikoronavirových demonstracích. Její kritika je oblíbená u pořadatelů demonstrací.

Weimarský okresní soud se v minulosti dostal také na titulní stránky kvůli sporným rozhodnutím v rámci koronavirové politiky. Naposledy v lednu 2021. Takzvané Korona-usnesení vydané okresním soudem ve Weimaru 11. ledna 2021 v té době vyvolalo vášnivé diskuse. Odpovědný Weimarský soudce osvobodil muže, který v dubnu 2020 prokazatelně porušil durynskou Korona-vyhlášku. Důvod byl výbušný.

Soudce Matthias Guericke klasifikoval obecný zákaz kontaktů při lockdownu na jaře 2020 jako nepřiměřený, neústavní a „tedy neplatný“. Ve svém rozsudku označil opatření omezující svobodu za „katastrofickou politickou chybu“.

Zdroj: 1

loading...