Soud v Německu přikázal Volkswagenu znovu přijmout islamistu, který byl vyhozen pro vyhrožování kolegům

single-image

Německý soud přikázal automobilce Volkswagen, aby přijala zpět podezřelého militanta Islámského státu, který byl vyhozen z obavy, že chce na firmu spáchat teroristický útok.

Samir B. pracoval v továrně ve Wolfsburgu a byl vyhozen v roce 2016 poté, co vyhrožoval svým kolegům a přísahal, že se přidá k Islámskému státu v Sýrii.

Volkswagen tvrdil, že vzal výhrůžky proti svým zaměstnancům vážně a obával se, že by Samir B. mohl ve firmě spáchat teroristický útok. Konečně dva Samirovi přátelé do Sýrie odešli a byli zde zabiti v boji pro Islámský stát. Samir sám byl v prosinci 2014 zadržen na letišti v Hannoveru, odkud chtěl do Istanbulu dovézt 9350 eur v hotovosti a dron. Úřady byly přesvědčeny, že se chtěl připojit k IS a zabavily mu pas.

Samir B., který pro Volkswagen před svým vyhozením pracoval 8 let, svým kolegům říkal, že všichni zemřou. Právníci společnosti tvrdili, že firma neměla jinou možnost, než s ním rozvázat pracovní poměr.

Nicméně Samir se obrátil na soud a ten jeho stížnosti vyhověl. Společnost Volkswagen prý neprokázala, že by Samir nějak specificky narušil provoz na pracovišti. Společnost se se Samirem chtěla mimosoudně vyrovnat částkou 65 tisíc eur, ale Samirův právník to odmítl. Muž nyní musí být znovu přijat na své předchozí místo. Volkswagen se hodlá odvolat.

O případu informoval mimo jiných deník Bild.

Zdroj: 1

loading...