Slovenští učitelé věří, že nás chtějí očkováním očipovat

single-image

Učitelé na Slovensku jsou nespokojeni s tím, jak vláda zvládá koronovirus. Mnozí z nich si dokonce myslí, že nový virus SARS-CoV-2 byl vytvořen v laboratoři a záměrně vypuštěn do světa. Pomocí vakcíny nám mají údajně implantovat čip. Vyplývá to z průzkumu agentury Focus. (Foto: UCSD)

Celkem 62 % dotázaných učitelů se domnívá, že slovenská vláda Igora Matoviče (OĽaNO) současnou situaci s koronavirem nezvládá. Polovina z nich si dokonce myslí, že vláda o epidemiologické situaci v zemi neinformuje pravdivě. Polovině učitelů se také nelíbí to, jak vláda zvládla první vlnu koronaviru.

Průzkum provedla agentura Focus, na objednávku mimoparlamentní strany Spolu, a Evropská lidová strana (EPP) v Evropském parlamentu mezi učiteli druhého stupně základních škol. Celkem bylo mezi 25. září a 4. říjnem dotázáno 518 učitelů.

Podle předsedy strany Spolu Juraje Hipše za tyto výsledky může to, že vláda není schopna pravidelně a včasně oznamovat připravovaná opatření.

„Boj s pandemií určitě není snadná záležitost. O to více je třeba, aby do této nejistoty vstupovala vláda srozumitelně,“ podotkl Hipš. „Nespokojenost se týká zabezpečení hlasových a datových služeb pro učitelský sbor. Drtivá většina učitelů si náklady musela hradit ze svých vlastních zdrojů,“ poukazuje dále politik na problémy s distanční výukou.

Zhruba 50 % učitelů nedůvěřuje vládě, že o covidu-19 poskytuje pravdivé informace. Namísto toho mnozí důvěřují konspiračním teoriím. Až 39 % učitelů věří, že pravidelné nošení roušek způsobuje negativní zdravotní důsledky.

Podle 31 % učitelů koronavirus vznikl přirozenou cestou, avšak téměř stejný počet (30 %) se domnívá, že byl uměle vytvořen v laboratoři, odkud byl záměrně vypuštěn do světa. O procento méně učitelů si myslí, že z laboratoře unikl náhodně.

Až 44 % učitelů základních škol se domnívá, že covid-19 je pouhým chřipkovým onemocněním a 31 % dotázaných se obává, že očkování je přípravou na čipování lidí.

Zdroj: 1

loading...