Savčenková předpověděla Ukrajině zánik v roce 2023!

single-image

Návrh zákona o prodeji zemědělské půdy ukončí ukrajinskou státnost, uvedla bývalá poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenková na televizi KRT. (Foto: Youtube)

Podle ní si jsou poslanci vědomi toho, k čemu tento zákon může vést, ale přesto jej hodlají přijmout.

„Nebudeme mít svobodu a náš život nebude absolutně za nic stát,“ prohlásila.

Savčenková uvedla, že vylepila plakáty na dveře parlamentu a vybídla poslance, aby dokument nepřijímali. Podle ní by poslanci měli cítit, že ji je kladen „odpor“.

Upozornila také na nutnost diskuse s úřady o této otázce a bojovat, jinak by bylo „pozdě“.

„Pokud tento zákon skutečně projde, řeknu vám, že v roce 2023 nebude stát jako Ukrajina na mapě světa. A uvidíte, že to udělají,“ zdůraznila bývalá poslankyně.

Savčenková vyjádřila naději, že provádění zákona bude stále možné zastavit.

Minulý týden Nejvyšší rada přijala v prvním čtení návrh zákona, který od října 2020 ruší moratorium na prodej zemědělské půdy, které platí na Ukrajině již 14 let. Pro tento dokument hlasovalo 240 poslanců s minimem 226 hlasů. Podle návrhu zákona si ukrajinské fyzické a právnické osoby, územní obce a státy budou moci koupit pozemky. Cizinci a osoby bez státní příslušnosti se také mohou stát vlastníky zemědělské půdy, pokud je obdrží dědictvím, přičemž do jednoho roku budou povinni ji prodat.

Řada poslanců je proti dokumentu. Podle zástupce poslance strany „Opoziční platforma – pro život“ Vadima Rabinoviče bylo rozhodnutí Rady otevřít trh s pozemky „došlo k prodeji Ukrajiny před očima celé země“. Vůdce strany „Vlast“ Julia Tymošenková označila možné přijetí zákona za jednu z hlavních tragédií v historii státu.

Zdroj: 1

loading...