S islamistou soud zatočil tak rychle, že se nestačil divit! Takhle nečekaně to pro něj dopadlo…

single-image

Jak se má zacházet s osobami, které dělají „náboráře“ teroristům z Islámského státu předvedl nedávno soud v rakouském Štýrském Hradci.

Radikální duchovní provozoval na YouTube kanál, kam nahrával svá kázání, ve kterých vyzýval mladé muže, aby se připojili k Islámskému státu a zapojili se tak do „svaté války“ proti bezvěrcům.

Pětatřicetiletý duchovní srbského původu patřil podle rakouských vyšetřovatelů mezi hlavní osobnosti rakouské džihádistické scény. Ve svých kázáních sice nikdy nehovořil přímo o IS, nicméně v záběrech byla vedle něj vždy černá vlajka této teroristické organizace.

Odsouzený kázal o povinnosti všech muslimů útočit na „nevěřící“ a tvrdil, že k islámu nepatří mír.

Rakouský soud neměl pro uvedenou činnost žádné pochopení a jeho činnost kvalifikoval jako veřejné nabádání k vraždě. Poslal ho proto na 20 let do vězení!

Podle televize ORF soud poslal na 10 let do vězení i osmadvacetiletého Čečence, který podle obžaloby s radikálním kazatelem spolupracoval a podílel se na verbování mladých muslimů. Rozsudek zatím není pravomocný, protože advokát odsouzeného prohlásil, že se proti rozsudku a právní kvalifikaci činu odvolá.

Zdroj:  1

loading...