Ruské systémy dokáží v případě války již za 5 minut zasáhnout do boje a způsobit spoušť v řadách letectva NATO

single-image

Francouzský Le Figaro publikoval článek Pierra Avrila s názvem „Les missiles S-400, l’inquiétante arme diplomatique de Vladimir Poutine“ Raketový komplex S-400.

Článek se věnuje systému ruskému S-400, který znepokojují Američany a Západ. Jde o jeden z nejmodernějších a nejlepších bojových komplexů PVO na světě a podle Pierra Avrila jde o nejdůležitější a nejdražší artikl ruského zbrojního průmyslu na světových trzích.

Systémy S-400  poukazují vysokou kvalitu, v rámci obrovského rusko-čínsko-mongolského vojenského cvičení Východ 2018. Západní experti, kteří se rovněž tohoto cvičení mohli v roli pozorovatelů účastnit se přesvědčili, že S-400 zasáhly všechny své cíle se 100% účinností. Podle francouzského žurnalisty se S-400 minimálně vyrovnají americkému systému Patriot, podle jiných odborníků však americký systém Patriot značně převyšují.

V článku se mluví o umístění S-400 na Krymu, systémy chrání strategické oblasti Ruska a několik baterii se již utábořilo v oblasti v blízkosti ukrajinských hranic. Podle informací v Le Figaro ruské systémy dokáží v případě války již za 5 minut zasáhnout do boje a způsobit spoušť v řadách letectva NATO.

Systémy S-400 v ceně 5,2 miliardy USD koupila Indie. Kromě Indie tyto komplexy koupila i Čína a obrovský zájem projevilo i Turecko, které počítá s tím že mu Rusové dodají koupené S-400 již v roce 2019. Svou koupí S-400 udělal Erdogan z členů NATO hlupáky a nemile překvapil Američany.

Čína už aktivizovala systémy S-400 v oblasti tchaj-wanského průlivu a v Jihočínském moři. Indie se obává Číny i Pákistánu, proto potřebuje zařadit S-400 do své výzbroje. Indové se nespoléhají na americké systémy, protože Američané mohou využívat systémy PVO jako systém politického vydírání (všechny špičkové systémy PVO, ať už ruské nebo americké je možné na dálku vypnout, nebo kontrolovat. To mohou Američané využívat v politickém tlaku na Indii přes pákistánskou hrozbu). Rusko prodává své zbraně v době rozšiřování protiruských sankcí. Technologie S-400 úspěšně oslabuje strategickou nadvládu USA v Evropě.

Pokud však Rusko prodává S-400, znamená to jen tolik, že má mnohem modernější systémy PVO. Podle informací v Le Figaro systém S-500 dosahuje podstatně vyšší parametry než S-400. Rakety S-500 dostřelem mnohem delším než americké systémy a rovněž radary tohoto systému jsou mnohem účinnější.

Zdroj: 1

loading...