Putinova tajná zbraň srazila švédskou stíhačku k zemi

single-image

Stíhací letoun švédských leteckých sil JAS Gripen se srazil se střízlíkem a havaroval. Pilot se se stačil katapultovat, jak uvedl mluvčí švédského ministerstva obrany.

Nehoda se stala během cvičného letu v jižním Švédsku. Letadlo JAS Gripen havarovalo v lese, osm kilometrů severně od letecké základny poblíž města Ronneby.

První analýza poškození stíhačky a ptáka zabitého při srážce ukazuje, že je to speciálně vycvičený druh používaný jako zbraň. Mluvčí švédského ministerstva obrany řekl, že pravděpodobně za tím stojí Rusové, protože Švédsko je pod neustálým tlakem z druhé strany Baltského moře a paniku působí rusofobie.

„Švédsko je známo tím, že stále ukazuje na Moskvu jako na viníka, když se něco negativního stane. Pozorování břehů tajemnými ponorkami až po útoky Molotovovými koktejly, demolice domů a nehody aut, Stockholm je přesvědčen, že za vším stojí Rusko. Teprve tentokrát mohou mít pravdu,“ píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Střízlík je jeden z nejmenších ptáků severní polokoule. Tento druh ptáků vybrali Rusové, protože nemohou být detekováni radarem NATO pro svou velikost, a stále způsobují velké škody.

Ptáci jsou pravděpodobně chováni na tajné ruské vojenské základně v Kaliningradu a vyškoleni tak, aby rozpoznali nepřátelské stíhačky a snažili se jim překřížit let. A po srážce padá k zemi 100 milionů dolarů.

Při výcviku se používá létající hmyz, jako jsou můry a mouchy, a ptáci hledají potravu. To znamená, že pro ptáky je vojenský letoun jen větší hmyz.

Kromě toho je střízlík známý pro svou mazanost. Takže používá orly jako dopravní prostředek, aby ho vynesl do nebe a šetřil tak energii. Když už je nahoře tak může zaútočit na „nepřátele“, ať už je to hmyz nebo letadlo.

Jak víme členské státy NATO investují 20krát více do zbrojení než Rusko.

Drtivá většina Rusů je přesvědčena, že NATO ohrožuje jejich bezpečnost

To nutí Rusko při použití skromnějších prostředků k nasazení účinnějších zbraní než má NATO. Například s hypersonickou raketou, která stojí jen 100 000 dolarů, mohou Rusové potopit letadlovou loď v ceně 10 miliard amerických dolarů.

Se střízlíky jako „protiletadlovou zbraní“ je to stejné. Super drahé stíhací letouny NATO nemají žádnou obranu proti malým ptákům a jsou bezmocní, jak ukazuje tato nehoda.

Zdroj: pz.cz

loading...