Přežila holokaust. Pak přišel muslim, který 85letou ženu ubodal a zapálil

single-image

Unikla smrti v koncentračním táboře, přesto se jí židovský původ stal osudným. Pětaosmdesátiletá Mireille Knollová z Francie ležela v žaludku muslimovi, se kterým se několik let znala. Teror a výhrůžky smrtí minulý týden přerostly v chladnokrevnou vraždu – pětatřicetiletý muž stařenku ubodal a následně zapálil.

Když bylo Mireille Knollové deset let, spolu s maminkou jen se štěstím unikla zásahu nacistů proti 13 tisícům pařížských Židů a úspěšně se skryla v zahraničí. Po válce se do rodné země vrátila, vzala si jiného Žida a byla přesvědčena, že už ji nikdo pro její původ pronásledovat nebude.

Jenže se mýlila. Minulý týden, ve věku 85 let, se stala obětí rasově motivované vraždy. Jak informoval třeba server Kronen Zeitung či list Le Monde, její židovský původ ležel v žaludku francouzsko-maghrebskému muslimovi.

S ním se stařenka znala od jeho dětských let a jejich rodiny se dokonce přátelily. Jenže pak muž zřejmě začal koketovat s radikálním islámem a vyznávat antisemitské názory. Knollové měl začít vyhrožovat upálením, a když o tom žena informovala policii, svých výhrůžek dostál. Minulý týden ji přímo v jejím bytě ubodal a tělo následně zapálil.

Policie již vraha i jeho komplice zadržela a oběma sdělila obvinění. Podle všeho měl být Severoafričan už dříve trestán za sexuální zneužívání. Některé světové servery se shodují, že obětí tehdy byla teprve dvanáctiletá dívka.

Rozhořčení Francouzů je o to větší, že vražda přišla přibližně rok poté, co byla v Paříži ze stejných důvodů zavražděna šestašedesátiletá ortodoxní židovka Sarah Halimiová. Z okna jejího bytu ji vyhodil sedmadvacetiletý Kobili Traoré, který při činu vykřikoval: „Alláhu akbar!“ či „Zabil jsem satana.“

Francouzský prezident Emmanuel Macron se nechal slyšet, že byl hrůzným zločinem naprosto zděšen, a vyjádřil „absolutní odhodlání bojovat proti antisemitismu.“

Zdroj: 1

loading...
1 Komentář
  1. Karel Pavelka 6 roky ago

    Danke frau Merkel!!!

Komentáře jsou uzamčeny