Pozor! Chtějí vám naočkovat homosexualitu. Íránský duchovní vzbudil pobouření svým kontroverzním výrokem

single-image

Internetem se hojně šíří dezinformace o koronaviru a vakcinaci proti covidu-19. Íránský ajatolláh tomu však nejspíše nasadil korunu. Na sociální síti totiž sdílel status, ve kterém tvrdí, že naočkovaní lidé se stávají homosexuály. V Íránu se netradiční sexuální orientace trestá smrtí. (Foto: Youtube)

Ajatolláh Abbás Tabrizian svůj kontroverzní výrok sdílel na platformě Telegram, kde má téměř 210 tisíc sledujících. Jak uvádí izraelský list The Jerusalem Post, ve svém příspěvku napsal: „Nepřibližujte se k těm, kdo se nechal naočkovat vakcínou proti covidu. Stali se z nich homosexuálové.“

Jak na tento „převratný“ objev íránský ajatolláh přišel, list neuvádí. Každopádně to ale není jeho první kontroverzní výrok o západní medicíně. Loni v lednu například natočil video, jak pálí americké vědecké knihy. Tvrdil, že islámská medicína je učinila „bezvýznamnými“.

Íránská disidentka Sheina Vojoudiová je toho názoru, že svým tvrzením nejen odrazuje lidi od vakcinace, ale rozdmýchává nenávist vůči homosexuálům.

„Duchovní v Íránu trpí nedostatkem znalostí a humanismu. V zásadě jejich cílem je šířit nesmysly ve snaze vystrašit lidi, aby se nenechávali očkovat, zatímco vůdce režimu a další činitelé dostali Pfizer, který odepírají lidem pod záminkou, že nevěří Západu,“ cituje The Jerusalem Post disidentku.

Homosexualita je v Íránu trestána smrtí. Od islámské revoluce v roce 1979 údajně bylo popraveno 4 až 6 tisíc homosexuálů a lesbiček.

V úterý v Íránu startovala vakcinační kampaň. V počáteční fází se bude očkovat ruskou vakcínou proti koronaviru Sputnik V.

„Začínáme naši národní vakcinaci proti virusu covid-19… na počest památce mučedníků z řad zdravotnického personálu,“ prohlásil prezident země Hasan Rúhání během ceremonie v teheránské nemocnici.

První dávky ruské vakcíny dorazily do 80 milionové země minulý čtvrtek. Další dvě dodávky se očekávají 18. a 28. února. Celkem Írán nakoupil dva miliony dávek Sputniku V, uvedlo íránské ministerstvo zdravotnictví.

Íránský ministr zdravotnictví minulý týden uvedl, že země dostane 4,2 milionu dávek vakcíny britsko-švédské firmy AstraZeneca. Tato vakcína byla zakoupena pomocí mezinárodního mechanismu Covax, který má zajistit, aby vakcínu mohly získat i chudší země.

V Íránu mezitím nyní probíhá klinické testování vlastní vakcíny, kterou vědci vyvinuli v prosinci minulého roku. V pondělí představili svou další domácí vakcínu.

Letos v lednu duchovní vůdce Íránu ajatolláh Sajjid Alí Chameneí prohlásil, že je nutné zakázat import vakcín proti covidu-19 z Británie a USA. Podle něj jsou „zcela nedůvěryhodné“.

„Nelze vyloučit, že chtějí kontaminovat jiné národy,“ napsal Chameneí na Twitteru. Jeho příspěvek platforma později skryla.

Podle oficiálních údajů bylo v Íránu covidem-19 nakaženo 1,4 milionu lidí. Přes 58 tisíc z nich zemřelo.

Zdroj: 1

loading...