Policie a armáda v Itálii je v koncích. Ulice jsou pod kontrolou afrických gangů. Roli bezpečnostních sil přebírá mafie…

single-image

V Římě, Neapoli a sicilské Katánii ulicemi táhnou davy Afričanů. Celé ulice jsou pod kontrolou afrických kriminálních gangů. Policie a armáda už nejsou pány situace a o pořádek se stará mafie.

Neuvěřitelné záběry: Imigranti v Itálii vedou krvavou válku s armádou a policií, ty situaci nezvládají. Africké gangy kontrolují celé ulice. O pořádek se stará mafie. Popravuje Afričany kulkou do hlavy. Italové se cítí „opuštěni a zrazeni.“

K poslednímu výbuchu násilí došlo minulý čtvrtek poté, co úřad vykázal 1.000 Afričanů z obsazeného domu, kteří se na ulici následně pokusili postavit nelegální tábor. Po krvavém střetu s policií na náměstí v centru Říma několik set migrantů vtrhlo mezi turisty a domácí obyvatele. Když došlo k vystěhování obsazeného domu, migranti reagovali „masivním násilím,“ uvedla agentura Ansa (Italská tisková kancelář). Nelegální přistěhovalci z oken na policisty házeli plynové láhve a kameny, následně postavili hořící barikády; na ulici zůstala neskutečná spoušť. Pořádkové síly použily vodní děla a snažily se získat kontrolu nad situací v blízkosti hlavní stanice. Vyklizení domu bylo nutné, protože migranti alternativní ubytování od města neakceptovali, uvedly italské noviny Il Giornale. Také v druhém největším sicilském městě Catania došlo ke krvavému konfliktu mezi domorodým obyvatelstvem a ilegálními imigranty z Afriky. Skupina italských obchodníků se nepohodla s několika Afričany a došlo ke vzájemné bitce židlemi, železnými tyčemi, stoly a dalšími předměty.

Na vrcholu zuřivé bitvy italský obchodník nastartoval svůj nákladní vůz značky Iveco Daily a několikrát s ním přejel zboží, které nabízeli migranti. Jeden místní obyvatel celou scénu natočil s dovětkem, že není jisté, kdo bitku začal.

Když stát nezvládá bezpečnost své země, nastupuje mafie v roli zachránců

V Neapoli nedávno také došlo ke krvavým masovým nepokojům, kdy v ulicích bojují Afričané, policie a armáda. Nelegální migranti z Afriky totiž nechtějí platit poplatky při převodu peněz do zemí svého původu přes poskytovatele platebních služeb MoneyGram. Italský televizní kanál RaiNews24 uvádí, že policie a armáda mají problémy celou situaci udržet pod kontrolou. Africké gangy nyní kontrolují celé ulice. O pořádek se nyní stará mafie. Podle RaiNews24 mafie Camorra, která sídlí v Neapoli, zlikvidovala již 120 Afričanů. Státní orgány každý den na ulici nacházejí popravené africké migranty kulkou do hlavy.
Videozáznamy pocházejí ze čtvrti Vasto v centru Neapole, nedaleko náměstí Piazza Garibaldi. Vojáci přemohli jednoho migranta a tlačili ho k zemi. Krátce poté se kolem vojáků objevili další Afričané a snažili se ho osvobodit. Místní obyvatelé si ulevují na sociálních sítích a popisují neudržitelné podmínky ve svém městě. Pod názvem „opuštěni a zrazeni“ video na Facebooku sdílel Lello Cretella. „Takové scény se v našem okolí odehrávají každý den. Všichni před tím jen uhýbají. Cítíme se sami a opuštění, bojíme se o své rodiny.“

Zatímco situace v Itálii eskaluje, Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) OSN očekává další až 1 milion Afričanů.

Toto video se mezitím dostalo i mezi politiky. Jedním z nich je Matteo Salvini z Ligy Severu, který říká: „Muži z naší armády jsou obklopeni desítkami přistěhovalců, kteří se snaží zabránit zatýkání. Jsme v městské válečné zóně,“ vysvětluje. ,,Situace je každý den napjatá,“ komentuje problémy starosta města Neapol Alessandro Gallo. „Stalo se něco velmi vážného, vojáci jsou obklíčeni. Je nezbytné zasáhnout.“

Neapoli armáda hlídkuje v rámci operace „bezpečné ulice“ a má podporovat místní bezpečnostní síly proti migrantům-kriminálníkům. Zatímco situace v Římě, Neapoli a dalších městech neustále eskaluje, Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) OSN očekává dalších 700 000 až 1 milion Afričanů, kteří v Libyi čekají na cestu do Itálie.

EU několik let není schopná ochránit svou vnější hranici, a naopak různé neziskové organizace migranty ještě dovážejí. Problémy se zvětšují kromě Itálie i v Německu, ve Francii, Švédsku či Rakousku. Politici i media se snaží situaci všemožně bagatelizovat a utajovat a každého, kdo o problémech mluví, nálepkuje jako extremistu, nacistu, nacionalistu, ultrapravičáka či xenofoba.

Zdroj: 1

loading...