Plukovník promluvil o tom, jak ruští vojenští poradci změnili taktiku Syřanů

single-image

Ruští vojenští poradci učinili zásadní změny v akcích syrského dělostřelectva. Píše to publikace Krasnaja zvedzda s odkazem na plukovníka Gennadije Ševčenka, který během svých služebních cest plnil v Sýrii zvláštní úkoly. Podle jeho slov se díky ruským vojenským poradcům podařilo minimalizovat počet obětí mezi syrskými vojáky.

Jak tvrdí Ševčenko v rozhovoru pro Krasnou zvezdu, dříve dělostřelci syrské armády v boji prakticky neměnili svou pozici, a tak je protivník mohl velice snadno zneškodnit.

„Vyhnout se takové situaci bylo možné pomocí pohotového a rychlého přesunu dělostřelectva. Poradili jsme Syřanům, jak mají celou akci během několika minut provést. Naučili jsme je také umění maskování, napodobování a zaujetí falešných pozic. Ztráty se okamžitě minimalizovaly,“ uvedl Ševčenko. Plukovník také uznal, že i ruská armáda se měla od svých syrských kolegů, kteří mají bohaté zkušenosti v boji, co učit.

V roce 2016 byl Gennadij Ševčenko během své služební cesty v Sýrii jmenován osobou odpovědnou za bezpečnost koncertu Symfonického orchestru Mariinského divadla v Palmýře. Přičemž několik kilometrů od místa, kde se akce konala, probíhaly boje. Díky třem okruhům zábran a správnému rozmístění personálu a zbraní proběhl koncert bez jakýchkoliv problémů.

Zdroj: 1

loading...