Pentagon chce koupit makety sovětských zbraní

single-image

Americké ministerstvo obrany projevilo zájem o koupi partie maket některých vzorků zbraní sovětské výroby v úplné velikosti pro vojenskou základnu Fort Benning (stát Georgie). (Foto: Needpix)

V dokumentu úřadu ohledně obchodních nabídek se praví, že tyto výrobky budou použity pro trénink, včetně nacvičení „návyků zacházení se zbraněmi nepřítele“.

S dotyčným dokumentem se obeznámila RT.

V textu je upřesněno, že všechny výrobky, o které má zájem Pentagon, tedy makety granátometů RPG-7, protivzdušného systému Strela 2, automatů a kulometů Kalašnikova, odstřelovací pušky Dragunova a také granátů F-1, RGD-5 a RG-42, mají být vyrobeny v úplné velikosti „ze super pevného uretanu, aby vydržely mnohaleté cvičení“.

Kopie mají být, jak vyplývá s dotazu, dodány americké straně v „ručně zhotovených ze dřeva, olivové barvy bednách s uvedením typu zbraně a čísla partie v ruštině“.

„Zainteresovaní dodavatelé mají zaslat všechny otázky ohledně daného návrhu v co nejkratším termínu, aby zákazník měl možnost na ně odpovědět. V současné době není daná nabídka finančně zabezpečena, ale očekává se, že prostředky na to budou vyčleněny,“ dodali v Pentagonu.

Portál Defence Blog v roce 2019 napsal, že američtí vojáci použili během manévrů Southern Strike makety ruské techniky, zejména protivzdušný systém Tor a Osa. Tyto vzorky „zbraní“ byly použity, aby, jak stojí v článku, byla cvičení „realističtější“.

Letos v červenci v Pentagonu uvedli, že nové ruské ponorky a okřídlené střely představují „velký problém“ pro Spojené státy Sdělil to generál Glen D. VanHerck. Mohou prý ohrožovat samo území USA, neboť je těžké je sledovat.

Výbor pro ozbrojené síly Spojených států amerických projednával kandidaturu VanHercka na post velitele Severního velitelství země (NORTHCOM), kam spadají i území v Severní Americe.

„Po dobu posledních 30 let naši soupeři a potenciální protivníci sledovali to, jak USA provádějí zadržování, jak soutěžíme, jak se chováme v konfliktech. Měli možnost se vyvíjet a přitom nás sledovat, konkrétně Rusko a Čína ve všech oblastech. Rusko rozvíjí strategické možnosti, jako jsou ponorky. Jejich sledování je nyní velký problém,“ prohlásil generál na slyšení v americkém senátu.

Dodal, že moderní ruské ponorky dávají Rusku možnost ohrožovat území Spojených států amerických jejich okřídlenými střelami, a to také představuje „velký problém“.

Podle jeho slov jde Čína po stejné stezce a její síly mohou stále více fungovat jako expediční, to znamená působit daleko za hranicemi vlastního území.

Zdroj: 1

loading...