Oskar Dirlewanger: Zaživa pálil ženy a dětmi krmil psy. Člověk, kterého dokonce i nacisté považovali za příliš krutého

single-image

Jistý historik tohoto člověk nazval odborníkem na zabíjení, stoupencům sadismu a nekrofilie.

Nacisté se proslavily nelidskostí a krutostí. Umučili a popravili tisíce lidí, zejména židovského původu jménem Hitlera a jeho politiky čisté rasy. Někteří jedinci však vynikali i mezi nacisty. Jistě vám něco říkají například jména Josef Mengele či Joseph Goebels. Oskar Dirlewanger však v ohavnosti překonal dokonce i je a přesto je jeho jméno jaksi neznámé.

Když byl Oskar teenager, vstoupil do pruské armády, kde se postupně propracovával na žebříčku hodností stále výše. Později se po boku německé armády zúčastnil vpádu na belgické území. Když se Německo vzdalo, jistý čas byl držen Rumunskem jako zajatec, spolu s dalšími 600 vězni však unikl, aby se mohl vrátit do Německa.

Mezi první a druhou světovou válkou se Dirlewanger zapletl do více problémů a žil divokým životním stylem. Policie ho popsala jako nestabilního jedince, alkoholika a násilnického fanatika, který mimo jiné holdoval i drogám. Přesto však Oskar nastoupil do školy, získal doktorát a připojil se k německé nacistické straně. Přestože nacisté se proslavily právě krutostí, Oskar byl příliš silný šálek kávy i pro ně a nechtěli s ním mít nic společného.

Poté, co vstoupil do nacistické strany, byl Oskar obviněn ze znásilnění jen 14 ročního dívky. Odebrali mu doktorát a dokonce si poseděl dva roky ve vězení, ani to ho však nezměnilo. Když ho propustili, tvrdil, že je nevinný a šlo jen o politickou konspiraci. Díky kamarádovi z první světové války ho opět přijali do nacistické strany jako člena Waffen-SS. Oskarova jednotka sídlila v Polsku jako součást civilní obrany mimo koncentračních táborů a sestávala většinou z vojáků, ale i civilisty, kteří měli v registru záznam a vyznačovaly se krutostí a násilnické povahou.

Dirlewanger nakonec začal nutit muže výhrůžkami a násilím aby do jeho jednotky vstoupily. Ještě hůře se však choval k lidem v koncentračních táborech a ghettech. Opakovaně unášel děti a požadoval výkupné. Aby své vojáky pobavil, mučil zajatce v koncentračních táborech. Ženám vpichoval strychnin, který způsobuje mimořádně bolestivou smrt. Nebo nařídil najednou zabít stovky dětí, šetřil však náboji, přikázal je proto zabíjet bajonety.

Když byla Oskarova jednotka v Rusku, zaživa upaloval ženy a děti a jejich pozůstatky krmil psy. Vrchol však nastal během varšavského povstání. Jeho jednotka mučila, znásilňovala a nakonec zabila přes 40 tisíc lidí. Jeho nadřízení byli nuceni lhát, aby zakryly, co se během povstání skutečně dělo. Následkem toho byl nakonec Dirlewanger za své skutky ještě i oceněn.

Zvěsti o jeho nelidskosti se však brzy dostali až k armádám spojených sil a Dirlewanger se musel ukrývat. Byl zatčen 1. Června 1945, jen měsíc poté, co se Německo vzdalo a po Hitlerově sebevraždě. Byl přesunut do zajateckého tábora ve Francii. O pět dní později Francouzi prohlásili, že Dirlewanger umřel z přirozených příčin.

Jak jste si zřejmě domysleli, mnohým jeho smrt nedala klid a koluje teorie, že ho francouzský vojáci dobili na smrt. Kromě toho, objevily se konspirace, že Dirlewanger žije a lidé tvrdili, že ho viděli. V roce 1960 však vláda nařídila exhumaci, aby dokázala, že monstrum v lidské kůži je skutečně mrtvé.

Zdroj: 1

loading...