Odborník prozradil, jak často máme restartovat chytrý telefon

single-image

Vedoucí oddělení informačních technologií projektanta programového zabezpečení Reksoft Jevgenij Čertok v rozhovoru pro agenturu Prime vysvětlil, proč máme restartovat chytrý telefon. (Foto: Pexels)

Restart telefonu sám o sobě není nutný, protože algoritmy výroby chytrých telefonů byly dokonale vypracovány a přístroje fungují stabilně. Aplikace, kterých máme nainstalováno dost, však mohou způsobit poruchy, abychom je napravili, musíme přístroj restartovat přibližně jednou za čtvrtletí, řekl Čertok.

„Nemáte chytré telefony restartovat jen tak. Technologie, na jejichž základě se telefony vyvíjejí, jsou dobře osvědčené, a samotné přístroje fungují stabilně. Aplikace, které se na chytré telefony instalují, však fungují nestabilně, při jejich použití se mohou hromadit chyby,“ podotkl.

Správným východiskem z této situace bývá restart zařízení. Ten odstraňuje nahromaděné chyby pomocí nového spuštění systému a aplikací. Bez aplikací se neobejdeme – všichni dobře chápeme, že chytré telefony potřebujeme nejen k vyhledávání na internetu. Aplikace nám značně usnadňují mnohé operace a jejich popularita roste.

Zdroj: 1

loading...