Námořní pěchota poslala tvrdý vzkaz Pelosi: „Nepracujeme pro vás, ale prezidenta Trumpa!“

single-image

Generál David H. Berger, velitel námořní pěchoty Spojených států odmítl žádost předsedkyně sněmovny Nancy Pelosiové o použití pěchoty k ochraně Bidenovy inaugurace 20. ledna před trumpovými příznivci a povstalci. (Foto: Pikry)

Zdroj Pentagonu, který hovořil pod příslibem anonymity, řekl společnosti Real Raw News, že Pelosi v pondělí v noci kontaktovala generála Bergera a prosila ho, aby vyčlenil 5 000 vojáků, aby pomohl zajistit mírové předání moci a zabránil opakování obléhání Kapitolu z 6. ledna.

Generál Berger, jak řekl náš zdroj, nechápal, proč Pelosi potřebuje další vojáky, aby rozšířili již tak působivé síly sestavené federálními a státními úředníky. Tyto vojenské složky zahrnují 15 000 příslušníků Národní gardy z D.C., Delaware, Massachusetts a Rhode Islandu a neuvedený počet agentů FBI a DHS, kteří přijeli do DC v neděli večer.

Pelosi řekla, že chce posily „připravené na bitvu“, protože „radikalizující se trumpovi příznivci a praštění konspirátoři z Qanon“ se chystají sjíždět do D.C. Prosila ho, aby to přehodnotil, argumentujíc tím, že vlasteneckou povinností generála je potlačit povstání a zaručit Bidenův vzestup do Oválné pracovny.

Její výrok způsobil, že generál vybuchl, uvedl náš zdroj.

„Nepoučujte mě o vlastenectví, paní předsedkyně. Sloužím této zemi s vyznamenáním 40 let. Prolil jsem pro náš národ krev. Co jste vy, sobě-sloužící volená funkcionářka, udělala pro svou zemi?“ řekl generál Berger.

Pelosi ho ještě více rozzuřila tím, že řekla, že se (generál) odpovídá Kongresu.

„Odpovídám se pouze Prezidentovi a jak to chápu, donald j. trump je stále Prezidentem a vrchním velitelem.“ Dodržuji ústavu, tak jak byla napsána, ne váš výklad ústavy,“ napomenul generál Berger Pelosiovou.

Cituji náš zdroj: „Když její taktika zastrašování nedokázala generála Bergera ovládnout, zkusila Pelosi jinou taktiku: žebrání a lichotky.“

Pelosi prohlásila, že „víkendoví válečníci“ Národní gardy nejsou připraveni odrazit armádu „šílených Trumpistů“. Bitvami zocelená námořní pěchota by však byla schopna „vzbouřenou lůzu“ porazit, řekla. „Máte nejlépe vycvičené vojáky na světě a Amerika je potřebuje.“

S generále Bergerem to nijak nepohnulo. Jediný způsob, jak nasadit mariňáky, řekl, je, že by tento rozkaz vydal sám prezident trump.

„Pokud chcete, abychom pomohli bojovat s jeho příznivci, navrhuji, abyste mu zavolala a řekla mu to. Pokud mi to přikáže, udělám to. Jinak navrhuji, abyste opravdu bedlivě poslouchala slova vyklouzávající z vašich popraskaných, jedovatých rtů; rovnají se velezradě,“ řekl jí údajně generál Berger.

Zdroj: 1, 2

loading...