Na Krymu prohlásili, že jsou připraveni zamezit provokacím Kyjeva na hranici

single-image

Všem možným provokacím kyjevské vlády na krymském úseku rusko-ukrajinské hranice bude zabráněno, obyvatelé Krymu jsou v bezpečí, prohlásil pro Sputnik předseda regionálního parlamentu Vladimir Konstantinov. (Foto: Twitter)

Dříve tajemník Bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev prohlásil, že Ukrajina může za podpory USA zorganizovat provokace se smrtí vlastních vojáků a ztrátách na technice, aby zahájila válečné akce proti Krymu.

„Všem provokacím, pokud se k tomu Kyjev odhodlá, bude zabráněno a viníci budou pohnáni k odpovědnosti. Nás se nedotknou. Obyvatelé Krymu jsou v bezpečí díky bezpečnostním orgánům a všem silovým strukturám, které zajišťují klidnou oblohu nad poloostrovem,“ řekl Konstantivov.

Politika kyjevské vlády vůči Krymu se dá podle něj označit za hanebnost a zákeřnost, kterým se dá čelit jenom rozhodnými aktivitami a jistotou z neodvratného potrestání všech strůjců provokací.

Dříve byla zveřejněna zpráva, že ukrajinští vojáci zahájili velká cvičení v blízkosti hranice s Krymem. Legenda cvičení spočívá v tom, že se tanková jednotka eventuálního nepřítele pokusila za podpory pěchoty prorazit obranu ukrajinské armády. V rámci odporu byla nasazena tanková rezerva a protitankové dělostřelectvo, včetně baterie děl MT-12 Rapira ráže 100 mm.

V posledních týdnech se vážně vyhrotilo napětí na Donbasu. Obě strany konfliktu se navzájem obviňují z eskalace ostřelování, v samozvaných republikách prohlásili, že ukrajinská armáda soustřeďuje u styčné linie vojenskou techniku. Jsou oběti mezi civilisty, na začátku dubna zemřelo v důsledku útoku ukrajinského dronu dítě.

Západ přitom obviňuje Rusko z „posílení agresivních aktivit“ v blízkosti ukrajinské hranice. V Kremlu na to odpověděli, že se ruské vojenské jednotky pohybují na vlastním území a že to nemusí nikoho znepokojovat, poněvadž Rusko nikoho neohrožuje.

Moskva učinila několikrát prohlášení, že není stranou vnitřního ukrajinského konfliktu a že je v jejím zájmu, aby Kyjev překonal politickou a ekonomickou krizi.

Zdroj: 1

loading...