Modla České televize a Lidovek jde dolů. Na CNN se dívá stále méně lidí. Překvapí vás, jakou má sledovanost

single-image

Americká zpravodajská televizní stanice CNN, na kterou se povětšinou odvolávají Česká televize a Lidové noviny, zaznamenává výrazný pokles ve své sledovanosti.

Přišla o třicet procent diváků. Také žebříčky popularity pořadů jsou pro tuto stanici, známou některými svými falešnými zprávami a upravováním skutečnosti, zdrcující.

Nejsledovanějším programem na amerických kabelových televizích je komentátorský a informační pořad Seana Hannityho na stanici Fox News, na který se průměrně dívá 3,3 milionů lidí.

Na druhém místě je pořad Tuckera Carlsona na stejné stanici s 3,15 miliony diváků.

Fox News je některými označována za pravicovou televizi, přičemž v podstatě jako jediná z hlavních stanic nepodpořila v posledních prezidentských volbách Clintonovou. Za posledních dvacet měsíců Fox News vévodí celkové sledovanosti.

Na opačném konci žebříčku se nachází CNN. Její nejvíce sledovaný pořad Anderson Cooper 360° se umístil teprve na 24. místě divácké popularity.

Fox News má nyní více diváků než CNN a MSNBC dohromady, byť levicová MSNBC zaujímá ve sledovanosti druhé místo po Fox News.

Podle analytiků sice CNN a MSNBC vystupují výrazně proti Trumpovi a konzervativcům, ale MSNBC si získala diváky tím, že se ke svým levicovým postojům otevřeně hlásí.

CNN zatím předstírá objektivitu. Diváci toto pokrytectví nemají rádi, a proto přecházejí právě k MSNBC.

Zdroj: 1

loading...