Mluvčí ruského ministerstva zahraničí okomentovala prohlášení amerického prezidenta o Rusku

single-image

Washington má sám vysvětlit Moskvě, co se děje v rusko-amerických vztazích, prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová v komentáři k prohlášením amerického prezidenta Joea Bidena, jež měla velký ohlas. (Foto: Wikimedia)

Ten sdělil, že Vladimir Putin „bude potrestán za vměšování se do voleb“. Média rovněž tvrdí, že v rozhovoru s novinářem televize ABC označil Biden ruského prezidenta za „zabijáka“, avšak není jasné, co tím skutečně myslel. Mluvčí Bílého domu Jen Psakiová odmítla vysvětlit, jestli Bidenova slova o Putinovi nebyla metafora.

„Víme, že naši američtí kolegové odmítli odpovědět na přímou otázku, co se tam stalo. (Odpovědi, pozn. red.) v podstatě nejsou. Směřuje k nim tak otázka, co se u nich vůbec děje,“ řekla Zacharovová v éteru rozhlasové stanice Vesti FM.

Ruské ministerstvo zahraničí předtím informovalo, že ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov byl pozván na konzultaci do Moskvy za účelem zvážení nynějšího kontextu vztahů s Washingtonem. V resortu zdůraznili, že se chtějí vyhnout „ireverzibilní degradaci vztahů s Washingtonem“.

Ruská diplomatická mise napsala na Facebooku, že „vzniklá situace je následkem cílevědomé politiky Washingtonu, který v posledních letech v podstatě vědomě přiváděl bilaterální vztahy do slepé uličky“.

Zdroj: 1

loading...