Ministerstvo obrany RF uvedlo, že Islámský stát opět zabírá území v Sýrii

single-image

Kvůli Spojeným státům a Syrským demokratickým silám a jejich neschopnosti účinně bojovat proti teroristům v Zaevfratí, teroristická organizace Islámský stát (IS, organizace zakázaná v Rusku) opět zabírá dříve osvobozená území. Informoval o tom oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

„Uskupení IS využívá neschopnost Spojených států a jednotek Syrských demokratických sil v boji proti teroristům v Zaevfratí a znovu obsazuje již dříve osvobozené území,“ prohlásil Konašenkov.

Mluvčí ministerstva obrany dále upřesnil, že teroristé IS se usadili v oblasti měst Hadžin, As-Sousse, As-Safa, Al-Marashda a Al Baguz El Fokani.

Podle jeho slov se situace v kontrolované tzv. šedé zóně na východním břehu řeky Eufrat v Sýrii rychle zhoršuje.

„Nejedná se o zónu deeskalace, ani o zónu dekonfliktu, ale o ‚šedou zónu‘, v níž se situace rychle zhoršuje. Svědčí o tom velký počet teroristických útoků a únosů rukojmích,“ poznamenal Konašenkov.

Od září uskutečnili bojovníci Islámského státu v této oblasti celkem 57 teroristických útoků a útoků na představitele Syrských demokratických sil (SDF). Přes tři sta kurdských domobranců bylo zabito a zraněno.

Podle jeho slov obyvatelé tzv. šedé zóny, která je kontrolována Spojenými státy, informovali o represích vůči arabskému obyvatelstvu, které provádí nejen teroristé, ale také jednotky SDF.

Jak dále uvedl, katastrofální humanitární situace měla vzniknout také v uprchlickém táboře Rukban.

„Kromě toho se americká armáda již neskrývá a provádí intenzivní výcvik ozbrojených jednotek z řad místních obyvatel,“ zdůraznil závěrem.

Také dodal, že organizace Bílé přilby pokračuje v přípravě nových provokací a verbuje místní obyvatele pomocí potravin.

loading...