Migranti likvidují pověst Kanárských ostrovů jako „turistického ráje“

single-image

Hoteliéři z Kanárských ostrovů požadují, aby vláda v Madrid splnila své dřívější rozhodnutí, podle něhož musí nelegální afričtí migranti od začátku roku 2021 opustit místní hotely a turistická střediska. (Foto: Youtube)

Španělská vláda umístila více než 6.000 nelegálních přistěhovalců do 17 hotelů a turistických komplexů. Úředníci uvedli, že se jedná o dočasné – do konce prosince 2020 – rozhodnutí, učiněné kvůli pandemii a nedostatku adekvátní infrastruktury pro rostoucí počet uprchlíků z Afriky. Výsledkem bylo, že do poloviny prosince dorazilo na souostroví více než 21 000 migrantů, většinou Maročané a Západoafričané.

Pracovníci v odvětví cestovního ruchu na Kanárských ostrovech se nyní obávají, že vleklá migrační krize negativně ovlivní image ostrovů. V uplynulých dnech německá média popsala frustraci zahraničních turistů, kteří tráví dovolenou v luxusních hotelech na ostrově Gran Canaria, které se nacházejí vedle hotelů s nelegálními migranty. Podle hoteliérů černí migranti „vytvářejí na ostrovech atmosféru strachu“.

„Zahraniční hosté, zejména z Německa, Velké Británie a Nizozemska, potkávají africké uprchlíky z nedalekého hotelu, což kazí prázdninovou náladu. Dva světy se srazily … „, napsal  Der Spiegel.

„Ubytování nelegálních migrantů v hotelech ohrožuje Kanárské ostrovy jako turistickou a bezpečnou prázdninovou destinaci,“ uvedl zástupce Federace pohostinství a cestovního ruchu v Las Palmas Nicolas Villalobos .

Mnoho touroperátorů varuje, že pokud se tato situace nezmění, budou turisté přesměrováni na jiná místa. To se již stalo s řeckým ostrovem Lesbos a italským ostrovem Lampedusa, které zmizely z turistických tras.

Zdroj: 1

loading...