Merkelová žádá evropské země, aby předaly svoji suverenitu EU!

single-image

Angela Merkelová přednesla řeč o potřebě poskytnout Evropské unii v budoucnosti více pravomocí, uvedl německý deník Die Welt. Je zřejmé, že se kritikům EU zježí vlasy.

Zejména kancléř zdůraznila, že evropské země by měly být připraveny svěřit svoji svrchovanost zájmům EU, i když organizovaně a po schválení národními parlamenty.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron se shodují v tom, že EU by měla v budoucnu získat více pravomocí, což vyžaduje ústupky od svých členských zemí, napsal německý deník Die Welt.

Macronovi se muselo toto prohlášení obzvláštně líbit: Angela Merkelová mluvila ve prospěch převodu národní suverenity evropských zemí na Evropskou unii, poznamenal list.
„Národní státy musí dnes – myslím, že závazně – být připraveny vzdát se své svrchovanosti,” uvedla ve středu Merkelová na setkání Nadace Konrada Adenauera na akci “Parlamentarismus mezi globalizací a národní suverenitou”.

Podle Merkelové by se ovšem mělo stát „organizovaným způsobem”. Státy by měly být vždy odpovědné za takové dohody a rozhodnutí musí být nejdříve učiněno tím či oním národním parlamentem.

Jak deník připomněl, dříve německá kancléřka vystoupila v Bundestagu, a varovala před nacionalismem v souvislosti s kontroverzní imigrační smlouvou OSN. Podle Merkelové někteří „věří, že se sami mohou se vším mohou vypořádat sami a měli by myslet jen na sebe. To je čistý nacionalismus. To není vlastenectví. Patriotismus je, když se ostatní podílejí na zájmu Německa a akceptují situace, které prospívají všem.”

V neděli přednesl francouzský prezident Emmanuel Macron projev v Bundestagu a rovněž požadoval „větší Evropu” a viditelnější převod národních suverenit na Evropskou unii. Podle něj by každá země měla společně s dalšími státy možnost rozhodovat o zahraniční politice, rozvojové politice a problematice migrace, napsal Die Welt.

Zdroj: 1

loading...
1 Komentář
  1. Václav Šimorda 5 roky ago

    Oni jsou totálně praštění nějakým meteoritem a neví co je národ a ochrana svojí vlasti.

Komentáře jsou uzamčeny