Matovič o sebevraždě Lučanského: Skutky, ze kterých byl obviněný, již nikdo nevyšetří. Uživatelé zuří

single-image

Slovenský premiér Igor Matovič vyjádřil lítost nad smrtí bývalého šéfa policie Milana Lučanského. Obvinění, kterým čelil, premiéra prý překvapily. Dnes je už ale nikdo nevyšetří. Citoval i zprávy, které mu posílal. (Foto: Youtube)

Ve středu večer premiér Matovič na svém Facebooku okomentoval sebevraždu Lučanského. Zdůraznil, že jmenování Lučanského policejním prezidentem v červnu 2018 po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové bylo výrazným zlepšením oproti působení jeho předchůdce Tibora Gašpara, kterého obvinil z vazeb na nitranskou mafii. Nicméně obvinění z korupce, kterému Lučanský čelil, ho překvapila.

„Jeho obvinění a následná vazba byly pro mě překvapením, ale plně jsem důvěřoval a důvěřuji elitním vyšetřovatelům, dohlížející prokuratuře a soudu,“ uvedl Matovič.

„Neumím posoudit skutky, z nichž byl obviněn, to už zřejmě nikdo nevyšetří a dnes se za tím sluší udělat tečku,“ konstatoval premiér.

Matovič dále uvedl, že s Lučanským komunikoval přes telefon. Ve svých zprávách ho nabádal k tomu, aby šel po krku mafii, a později se ptal i na jeho názor ohledně policejní reformy.

„Ve zprávách, které s ním mám v telefonu, jsem ho nabádal, ať jde po krku každému bez rozdílu… „A co se týče našich – jen v pohodě do nich, hlava nehlava, nikdo mi za to nestojí, abych je kryl – ani Vám.“,“ citoval úryvek komunikace. „V jiné zprávě jsem ho požádal o setkání, protože mě zajímal pohled z druhé strany na chystanou policejní reformu,“ uvedl premiér.

Následně pochválil generálního ředitele Sboru vězeňské a justiční správy Milana Ivana za jeho rezignaci. Rodině Lučanského vyjádřil soustrast.

Tento premiérův příspěvek se ale setkal s rozporuplnou reakcí. Část uživatelů s Matovičem nesouhlasila a obvinila ho z pokrytectví.

„Tak já věřím, že se žádná tečka konat nebude a vše se pořádně prošetřuje. A pod dohledem EU!!!!“ napsal jeden z uživatelů.

„Jako, že nikdo nic nezjistí??? Jakou tečku??? Máš opravdu strach z pravdy. Měl jsi zájem, aby byl ML (Milan Lučanský, pozn. red.) navždy zticha, pan premiére?“ přidal se další.

„Prosím, udělat tečku? To myslíte vážně, pane Igore Matoviči?“ stálo v jiném příspěvku.

„Pane Matoviči, tečka se za tímto případem určitě tak lehko nikdy neudělá, až do doby úplného a pravdivého vyšetření případu!!! TOTO SI žádají občané Slovenské republiky!“ okomentovala uživatelka Facebooku.

„Tato slova, která tu píšete, vám nikdo neuvěří, raději buďte zticha, celé je to kvůli vám a vaší neschopné vládě. Měl vás pozavírat všechny ještě on kvůli těm vaším podvodům, ale nikdo nic neřeší. Zajímavě to máte vše dobře podchycené. Ať odpočívá v pokoji,“ napsala další uživatelka.

„Dorazil z Chorvatska, aby spolupracoval, a spáchá sebevraždu? Ovečky to možná ještě sežerou,“ napsal jiný diskutující.

Zdroj: 1

loading...