Kulka, která zabila Babittovou, byla „určena“ Trumpovi?

single-image

Ashley Babbittovou, 35letou veteránku amerických ozbrojených sil, která byla zastřelena během útoku na Kapitol, popisují přední americká média jako fanatickou „útočnici“ a téměř teroristku a nacistku. (Foto: Youtube)

A pokud vražda černého George Floyda bělošským policistou v Minneapolisu loni v létě vytvořila celé protitrumpovské hnutí s masovými shromážděními a pogromy po celé zemi, pak je reakce na střelbu Babbittové úplně jiná.

Vyšetřování smrti Ashley Babbittové, zdá se, že může být povoleno. V každém případě se zprávy očitých svědků již objevily v médiích a tvrdily, že policista, který ji zastřelil, údajně neměl jinou možnost.

Samotný policista nebyl zatčen, pouze byla pozastavena jeho činnost po dobu vyšetřování a jeho jméno ještě nebylo zveřejněno.

„Proč ještě nevíme, kdo zastřelil neozbrojenou dívku na Kapitolu?“, bouřila Buzze Pattersona, republikánská kandidátka do Kongresu z Kalifornie.

„Řekni jeho jméno,“ naléhá a opakuje slogan používaný aktivisty Black Lives Matter po Floydově vraždě.

Na sociální síti Parler, kam Trump „odešel“ poté, co byl zablokován na Twitteru, koloval hashtag „Justice for Ashley“.

Jak je vidět na videu zveřejněném online, policista v civilu vystřelil téměř zbytečně, když se Trumpova neozbrojená stoupenkyně v davu demonstrantů, kteří rozbili několik oken, pokusila dostat dovnitř do Kapitolu.

Žena zemřela na poranění hrudníku v nemocnici. Poté, co sloužila 14 let v americkém vojenském  letectvu a zúčastnila se misí na Středním východě, byla Babbittová zastřelena ve Washingtonu.

„Mohli byste ji milovat nebo nenávidět – to byla její postava,“ řekl její bývalý manžel v rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlasovou stanici NPR, „ byla hrdá na svou zemi a na skutečnost, že byla Američanka.“

Všimněte si, že je to v radikálním kontrastu se způsobem, jakým média v USA hovořila o vraždě Floyda a smrti demonstrantů v Bělorusku během protestů proti Lukašenkovi a na Majdanu na Ukrajině.

The New York Times, blízký demokratům, píše, že z Babbittové se stala ikona a její jméno se změnilo v „bojový pokřik“ ultrapravicových a bílých nacionalistických skupin na internetu, které považují její smrt za důkaz, že s nimi bylo zacházeno nespravedlivě.

Článek zároveň uvádí, že „byla součástí brutálního davu, který obléhal Kapitol ve Washingtonu a způsobil chaos a paniku, což znemožnilo oficiální potvrzení vítězství nově zvoleného prezidenta Josepha Bidena“.

Navíc v článku o Babbittové autor  píše o „roli žen v bílých nacionalistických a krajně pravicových hnutích“ a připomíná Ku Klux Klan.    

V několika příspěvcích Babbittová skutečně podpořil QAnon, konspirační teorii, která se objevila před čtyřmi lety a která tvrdí, že v nejvyšších politických kruzích ve Spojených státech působí tajná organizace.

Hlavní nepřítel příznivců QAnon se nazývá „Deep state“ a Trump je považován za zachránce světa. Adepti sjednocení věří, že čelí hvězdám a úředníkům, kteří ovládají Hollywood a Washington, obchodují s dětmi a chtějí zničit USA.

FBI označila QAnon za potenciální teroristickou hrozbu, ale Trump v srpnu 2020 poznamenal, že její následovníci milují USA a jeho osobně. I když učinil výhradu, že o pohybu nic neví.

Odlišný tón v článcích o Babbittovi v médiích blízkých republikánům. Například  Fox News zdůrazňuje, že žena je známá jako vlastenka, která „milovala Ameriku z celého srdce“.

„Mnoho tohoto nadšení a vášnivé podpory pro Trumpa se odráží v jejím účtu na Twitteru,“ uvedl Fox News.

Podle zpráv v médiích Babbittová sloužila jako vysoký bezpečnostní důstojník v letectvu USA.

Vojenské záznamy ukazují, že zastávala hodnost vyšší pilotky a na vojenskou službu nastoupila v dubnu 2004 a sloužila v Iráku a Afghánistánu, kde boje pokračovaly.

Její poslední aktivní službou byla letecká základna Dyce v Texasu, kde před odchodem z armády v roce 2008 působila jako dispečerka bezpečnostních sil.

Fox News odhaluje detail, o kterém se v liberálních médiích mlčí – Babbittová během svého působení získala tucet ocenění, včetně medaile Národní obranné služby, Medaile za celosvětovou službu v boji proti terorismu, Cena mimořádné jednotky letectva a Medaile za zásluhy. v rezervě letectva.

Zdroj: 1

loading...