Konstruktér uvedl, čím je ruská raketová obrana lepší než americká

single-image

Ruský systém varování před raketovým útokem předčí americký analog svým rozsahem. „Náš systém se vyznačuje především globální kontrolou. Ten americký v tom zaostává za naším,“ řekl v interview pro televizi Zvězda hlavní konstruktér systému a šéf korporace Vympel Sergej Bojev. (FOTO: WIKIMEDIA)

Poznamenal, že americký raketový varovný systém má před ruským jistou přednost v čase, poněvadž jeho složky jsou dislokovány nejen na území USA, ale také ve Velké Británii a Grónsku.

„Ruský varovný systém je v souladu s dnešními výzvami,“ zdůraznil Bojev. V odpovědi na otázku o spolupráci Ruska a Číny ve vývoji čínské protiraketové obrany šéf korporace Vympel řekl, že přitom nebudou odhalena tajemství fungování ruského systému. Podle jeho slov probíhá spolupráce Moskvy a Pekingu v této sféře v mnohých oblastech, především pokud jde o kontrolu kosmického prostoru.

Úkol varovného systému před raketovým útokem spočívá ve včasném informování vedení RF o vypuštění balistických raket ze strany nepřítele. Varovný systém se skládá z pozemní a kosmické jednotky, které kontrolují pozice mezikontinentálních balistických raket v jiných zemích a také nebezpečné směry vypuštění raket. Za poslední léta byly do systému zařazeny dálkové radary nové generace typu Voroněž a další technické prostředky.

Ruský radar dokázal odhalit F-35 u íránských hranic

Koncem ledna ruský ministr zahraničí prohlásil, že ruské systémy protivzdušné obrany dokázaly odhalit šest stíhaček F-35 poblíž íránské hranice několik hodin po raketovém útoku na americké základny.

Podle Lavrova „v té době bylo ve vzduchu na hranici s íránským vzdušným prostorem nejméně šest letounů F-35. Tuto informaci je třeba ještě prověřit, ale ilustruje celou nervozitu situace“.

Jak okamžitě informovali odborníci, dnes v tomto směru pracuje jeden radar s velkým dosahem – zaobzorový radar Kontejner. Pikantní je, že letouny F-35 páté generace jsou považovány za neviditelné. A přitom jsou vidět na tisíce kilometrů. I z území Ruska.

Zdroj: 1

loading...