„Kdy ten pohár trpělivosti přeteče?“ Nová restrikce proti německým policistům rozpálila politika do běla

single-image

Český poslanec Zdeněk Ondráček varoval před důsledky nového zákona schváleného berlínskými politiky. Jedná se o tzv. zákon proti diskriminaci, v jehož rámci budou do určité míry omezeny pravomoci policistů působících v Berlíně. Přijetí tohoto zákona Zdeněk Ondráček označil za další nesmysl ze strany evropských politiků. (Foto: Wikipedia)

V nadcházející době by se podmínky práce berlínských policistů mohly zásadně změnit. Zpravodajský portál iDNES.cz informoval o tom, že v Berlíně nabyl platnosti antidiskriminační zákon, jenž byl přijat poslaneckou sněmovnou německého hlavního města. Hlavními iniciátory přijetí zmíněného zákona byli členové Zelených, kteří ve své řadě získali podporu ze strany sociálních demokratů a levice. Uvádí se, že schválení tohoto zákona je unikátním jevem v Německu, jelikož Berlín nyní bude jedinou německou spolkovou zemí, kde na sobě místní policisté pocítí omezení takového druhu. Autoři článku podotýkají, že odteď mohou být berlínští policisté obviněni z diskriminace či rasismu ze strany podezírané osoby, přičemž povinnost předložení důkazu své neviny bude na samotném policistovi.

Kontroverzní zákon přijatý berlínskými poslanci se brzy stal terčem kritiky ze strany dalších německých spolkových zemí, a dokonce i ze strany ministra vnitra Horsta Seehofera. V souvislosti s tím ministři vnitra řady spolkových zemí prohlásili, že budou souhlasit s poskytováním případné pomoci Berlínu ze strany svých policistů pouze v případě, pokud místní vláda bude oficiálně garantovat, že se tento zákon nebude vztahovat na ty zaměstnance, kteří působí v jiných regionech.

Možné dopady nového zákona

Poslanec PS PČR Zdeněk Ondráček na svém facebookovém účtu však vyjádřil odmítavé stanovisko vůči postupu berlínských politiků. Je si jistý tím, že nový zákon nepřinese žádné výhody, ale spíš naopak – bude zbytečným břemenem pro berlínské policisty.

„Přátelé, kladu si otázku, kdy ten pohár trpělivosti občanů přeteče? Kdo bude jednou chránit obyčejnou heterosexuální ženu a její děti, pokud budou jednotlivé vlády stále více prosazovat podobné nesmysly,“ nastínil svůj postoj český politik.

Ondráček je přesvědčen, že současné mechanismy jsou dostatečné pro to, abychom mohli zajistit účinnou práci policie, aniž bychom uvalovali další zbytečné restrikce.

Někteří uživatelé dokonce přišli s předpokladem spočívajícím v tom, že tento zákon není zaměřen proti policistům, ale spíše má sloužit pro ochranu či podporu migrantů.

„Víte, o čem to je? To není namířeno proti policistům, ale na podporu nelegálních imigrantů. Policista se na základě toho zákona bude bát a hlavně nebude provádět kontrolu totožnosti a nelegální imigranti se nebudou muset bát přijet do země zaslíbené za svou frau Merkel,“ uvedl uživatel s přezdívkou OttoDva Kmeťo.

Zdroj: 1

loading...