Obyvatelé irského městečka odmítli imigranty. Vláda jim je tam pošle i tak

single-image

Více než devět z deseti obyvatel hlasovalo proti plánům umístit 115 imigrantů do historického městečka Lisdoonvarna na malebném západě Irska.

Irská vláda prohlásila, že umístění první vlny žadatelů o azyl nemůže nic zdržovat. Přitom městečko má jen 300 obyvatel a každý rozumný člověk tuší, že umístění tolika migrantů by pro místní byla katastrofa.

Nicméně během tajného hlasování v městečku, které leží v okresu Clare, se 197 místních vyjádřilo, že u sebe imigranty nechtějí. Pro bylo jen 15 obyvatel.

Vlastník hotelu King Thomon, Marcus White, který měl imigranty ubytovat, prohlásil, že bude rozhodnutí lidí respektovat.

“Pokud městečko nechce ubytovat 115 lidí, tak ať. Nebudu dělat něco, co toto městečko může poškodit,” řekl médiím.

Místní občan, Paddy Dunne, k výsledku hlasování řekl: “Není to o tom, že bychom ty lidi nechtěli.” Obyvatelé prý vůči uprchlíkům cítí sympatie. Ale prý by takový počet nezvládli.

“Lidé z vesnice by uvítali nižší číslo, ale ne 115. Není to o přicházejících žadatelích o azyl, ale o způsobu, kterým to vláda provádí. Bez jakékoliv konzultace a bez ubytovacích zařízení.”

Nicméně vše nasvědčuje tomu, že vláda na přání místních obyvatel nebude brát ohledy a umístění migrantů si prosadí. Irská vláda má plán do roku 2040 dostat 1 milion imigrantů. Irsko má přitom jen něco přes 4 miliony obyvatel.

Zdroj: 1


loading...