Google chce předpovídat vaši smrt pomocí umělé inteligence

single-image

Ve světě, kde nemocniční zdroje jsou využívány pro léčení symptomů poté, co lidé onemocní, vědci doufají, že techniky předpovídání mohou pomoci při preventivní péči, aby bylo možné ochránit lidi před onemocněním.

Oddělení pro umělou inteligenci společnosti Google DeepMind pracuje na umělé inteligenci, která by byla schopná předpovídat potenciálně smrtelně nebezpečné změny ve stavu pacienta, informoval Google na svém blogu.

Ve spolupráci s Americkým oddělením záležitostí veteránů (VA) experti z DeepMind analyzovali lékařské záznamy přibližně 700 000 bývalý vojáků a doufají, že se stroj dokáže naučit přesně identifikovat rizikové faktory u pacientů, kteří trpí akutním renálním selháním či zápalem plic.

Výzkumníci se soustřeďují na tyto dvě nemoci, jelikož jejich příchod je náhlý a často bez symptomů. Akutní renální selhání může lidi zasáhnout v jakémkoli věku a často se objevuje po takových rutinních procedurách a operacích, jako jsou výměny kyčlů, říká blog.

Experti dodali, že 11 procent všech úmrtí v nemocnicích probíhají díky tomu, že zhoršení stavu pacienta nebylo rozpoznáno či bylo špatně léčeno.

Použití umělé inteligence, kterou vyvíjí experti z DeepMind, pomůže lékařům a sestrám zasáhnout včas a snížit počet lékařských omylů, které jsou způsobené „lidským faktorem“.

V červenci roku 2017 vědci DeepMind vytvořili umělou inteligenci, která se naučila překonávat překážky a pohybovat se v neznámém terénu.

loading...