Francouzský zákon zakazuje lidem, kteří nedostanou vakcínu COVID-19, používat veřejnou dopravu

single-image

Lidem ve Francii, kteří odmítnou vzít vakcínu COVID-19, bude podle nově zavedeného zákona zakázáno používat veřejnou dopravu a zapojovat se do dalších aktivit. (Foto: Wikimedia)

Zákon, který má být předložen parlamentu, nařizuje, aby občané měli důkaz o negativním testu COVID nebo o „preventivní léčbě, včetně podání vakcíny“ za účelem „přístupu k dopravě nebo na některá místa, jakož i určitých činností . “

Zákon podle AFP vyvolal „rozzlobené protesty opozičních politiků“. Píše portál Europe Infowars.

Francouzský očkovací program, který má začít v neděli, nebude povinný, ale neuvěřitelných 55% občanů tvrdí, že se toho nedočká.

Vedoucí RN Marine Le Pen označila opatření týkající se vakcín za „v zásadě totalitní“.

„Cílem tohoto zákona není, aby bylo očkování povinné, ale zabrání tomu, aby někdo, kdo nedodržuje předpisy, měl společenský život,“ uvedla.

Mluvčí strany RN Sebastien Chenu označil tento plán za „zdravotní diktaturu“, zatímco centristická senátorka Nathalie Goulet uvedla, že návrh byl „útokem na veřejné svobody“.

Guillaume Peltier, zástupce vůdce středopravé strany LR, varoval, že zákon umožní vládě „dostat veškerou moc k pozastavení našich svobod bez parlamentní kontroly“.

Zdroj: 1

loading...