Studenti ve Finsku dostávají kredit za účast na demonstraci proti deportacím cizinců

single-image

Studenti genderových studií na univerzitě ve finském městě Turku uspořádali taneční představení, které bylo součástí demonstrace proti deportacím cizinců. Účast na demonstraci byla součástí kurzu, za který studentům náležel řádný kredit.

Demonstrace se konala v Helsinkách a tak studenti cestovali autobusem. A nešlo o výstřelek profesorů. Účast na podobné demonstraci je součástí osnov kurzu. Studenti mají strávit dvě hodiny kurzu účastí na demonstraci. Jsou poučeni, aby aktivně demonstrovali a demonstranty podporovali. Součástí jejich účasti má pak být taneční vystoupení.

V popisu kurzu se přímo píše, že studenti mají “vyzkoušet své tělo” a “uvažovat o vývoji zkušeností” ve veřejném prostoru v demonstraci. Z účasti na demonstraci pak studenti sepisují hodnocení.

Podle médií, které o kurzu informovaly, se odpovědní učitelé nechtěli k obsahu kurzu vyjádřit. Nakonec se jim povedlo nějakou reakci dostat.

Kurz je nepovinný, což znamená, že si jej studenti mohou vybrat, pokud je obsah kurzu zajímá a chtějí tím získat nějaké kredity. Učební osnovy ukazují, že práce na kurzu probíhají v dílnách a v souvisejících čtecích kroužcích. Předmětem semináře je “zvuk, queer procházky, feministická sebeobrana a tanec. Výuka probíhá v angličtině.

Zdroj: 1

loading...