Desetitisíce lidí v Budapešti podpořily Orbána a politiku vlády

single-image

Premiér Orbán dnes před obrovským shromážděním lidí v Budapešti řekl, že Maďaři musí bojovat s “vnějšími a mezinárodními silami”, které chtějí do Maďarska vpustit masovou migraci.

“Mezinárodní síly nám chtějí vnutit imigraci s pomocí svých pochopů zde v Maďarsku, a vidí nastávající volby jako dobrou příležitost,” řekl Orbán před deseti tisíci lidmi shromážděnými s národními vlajkami před parlamentem.

V roce 2015 prošly statisíce migrantů Maďarskem na cestě na západ a Maďarsko mělo možnost tyto lidi vidět z první ruky. Odpovědělo postavením plotu, který jejich putování definitivně přerušil. Za to ze strany EU místo vděku čelí neustálým hrozbám a nátlaku.

“Ti, kdo na svých hranicích nezastaví migraci, budou ztraceni,” řekl Orbán.

“Chtějí nám vzít naší zemi… chtějí nás donutit, ať se dobrovolně vzdáme cizincům přicházejícím z jiných kontinentů, kteří nerespektují naší kulturu, právo a náš způsob života.”

Shromáždění vyjádřilo podporu i Polsku, jehož občané v Budapešti pochodovali také. “Pokud je silné Polsko, nepadne ani Maďarsko,” řekl Orbán. V opozici vůči migraci prý Maďarsko stojí společně s Polskem, Slovenskem, Českou republikou, Spojenými státy, Rakouskem a Itálií.

Ve stejnou dobu se v Budapešti konala protivládní demonstrace složená z podobných lidí, kteří demonstrovali dnes v Praze.

Zdroj: 1


loading...