Dánský ministr imigrace přiznává, že politika integrace je „fiasko“

single-image

Dánský ministr imigrace přiznal, že integrační politika jeho země je „fiasko“ s poukazem, že jen 17 procent syrských žen má 5 let po příchodu do země práci. (Foto: Wikipedia)

Mattias Tesfaye, sám syn otce migranta z Etiopie, upozornil na statistiku, která je začleněná do nové zprávy o integraci, jež odhaluje, že během stejného časového období si práci v Dánsku našla polovina syrských mužů.

„Bohužel, nemůžeme si dovolit být překvapeni. Když budeme prosazovat tu samou politiku integrace, tak také dostaneme ty samé výsledky,“ řekl Tesfaye s upozorněním, že imigranti ze zemí jako Thajsko, Filipíny a Čína si vedou daleko lépe než migranti ze Středního východu.

„Už to dávno není jen záležitost zvýšení či snížení zdrojů. Ani vylepšení některých bodů imigrační politiky. Je to o změně požadavků na nově příchozí, kteří začínají s životem v Dánsku,“ řekl Tesfaye.

Abychom ten problém řešili, dánská vláda už nebude nově příchozím „uprchlíkům“ nabízet sociální dávky. Místo toho si budou muset buď okamžitě najít práci, nebo se zapsat do integračního programu s 37 hodinami docházky týdně.

Tesfaye s upozorněním, že politika musí vycházet z faktu, že někteří imigranti se integrují lépe než jiní, slíbil posílat migranty zpět, jakmile se jejich domovská země bude jevit jako bezpečná.

„Novou věcí je, že my teď budeme požadovat i cestu zpátky. Uprchlíci se musí vrátit domů, jakmile bude v jejich domovské zemi mír. Doufám, že Syřané budou první skupinou, u níž bude dočasný pobyt opravdu znamenat dočasný pobyt.“

Pár let před přívalem „uprchlíků“ ze Středního východu roku 2015 německá kancléřka Angela Merkel přiznala, že pokusy její země vytvořit multikulturní společnost „naprosto selhaly.“

Pak ale přistoupila k otevření stavidel pro záplavu asi 2 milionů migrantů, kteří zamířili do Evropy.

Někteří z těch migrantů přispěli k nárůstu násilné zločinnosti a sexuálních napadení, přičemž i teroristické útoky jako Pařížský masakr, byly s politikou otevřených hranic rovněž přímo propojeny.

Zdroj: 1

loading...