Čínský ministr obrany v Moskvě: „Americe musí dojít, jak blízko k sobě má čínská a ruská armáda“

single-image

Nic nepřiživí to úpění těch, co by rádi vzestup trhů, ani nemůže znít méně sarkasticky spolu s přiživením další turbulentnosti trhů, jako když světové supervelmoci číslo dva a číslo tři postaví bok po boku své armády a provedou předvádění síly, aby pronesly silné prohlášení vůči Spojeným státům a odrazily „Západní nátlak“.

Ta předpověď turbulentnosti se ukáže ještě jasněji, když uvážíme, že Spojené státy, Rusko a Čína jsou ve vzájemných vztazích všechny v prekérní situaci, která má dopady na všechno, od vzájemného obchodu až po to, jak jednat se Severní Koreou.

Tohle předvádění vojenské síly a signalizace jednoty mezi těmito dvěma zeměmi je přesně tím, o čem zrovna dnes RT referovala. Čína s Ruskem zjevně posilují své vazby, aby vyslaly silné prohlášení vůči Spojeným státům. Peking kvůli tomu poslal delegaci do Ruska, aby Washingtonu předvedl jednotu ruských a čínských ozbrojených sil a „podporu“ Rusku na 7. Moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti.

Čínský ministr obrany Wei Fenghe během rozhovorů se svým ruským protějškem Sergejem Šojgu vyjádřil silnou podporu Rusku. Když zdůrazňoval „jednotný postoj“ v mezinárodní aréně, tak tento ministr řekl, že jedním z hlavních cílů jeho návštěvy bylo vyslat poselství Západním mocnostem.

„Čínská strana dala Američanům na vědomí, jak úzké jsou vazby mezi Ruskými a Čínskými ozbrojenými silami,“ řekl Wei. Článek RT pokračuje:

Toto je první zahraniční cesta generála Weie od té doby, kdy byl jmenován šéfem čínského ministerstva obrany. Výběr této cesty není náhodný, nýbrž podle Šojgu jen podtrhuje „speciální charakter“ dvojstranného partnerství mezi nimi.

Před touto návštěvou čínské, státem řízené noviny Global Times vydaly článek nazvaný „Západní nátlak svádí Čínu s Ruskem blíže k sobě.“ Tato zpráva cituje analytiky, kteří věří, že současné mezinárodní prostředí – včetně Západní anti-ruské hysterie a nadcházející americko-čínské obchodní války pouze posílí čínsko-ruskou alianci.

Obě země vedou své vlastní spory se Západem. Vojenské posilování NATO na ruském prahu je podle ruského vyslance u NATO Alexandra Gruška už přes čáru. Spolu s tím jsou Rusko s USA a s EU do sebe zakousnuti kvůli otrávení bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Británii. Britské hrátky s obviňováním Ruska za tento incident vyvolaly vzájemné vypovídání diplomatů.

Není jasné, které to vyvolávání napětí s těmito zeměmi z nich všech tyto dvě supervelmoci dotlačilo, aby se nejen sblížily, ale také, aby to Spojeným státům předváděly. Ale jak si článek RT všímá, toto napětí nejenže se točí kolem Severní Koreje, ale také kolem „ruského diplomatického posuvu“, k němuž došlo už před pár týdny, při němž se tyto dvě podobně smýšlející vlády začínají dávat dohromady.

Navíc kromě uvedeného se ty dvě země sbližují i v tom, že Čína i Rusko značně zvyšují své zlaté rezervy. To přichází po těch zprávách od nás, kdy jsme v únoru ukazovali, že ruské nákupy zlata převýšily i ty čínské.

• Ruské zlaté rezervy jsou teď páté největší na světě.

• Rusko je v lednu zvýšilo o 600 000 uncí (18,66 tun).

• Za rok 2017 je Rusko zvýšilo o rekordních 224 tun.

• Od června 2015 zvýšila ruská centrální banka zlaté rezervy o více ne 576 tun.

• Celkové ruské rezervy vzrostly od prosince s 432,742 miliardami $ na 447,735 miliard $ v lednu.

• Ruská držba amerických státních dluhopisů překročila 100 miliard $ už podeváté v řadě.

• Zlaté rezervy v ceně 80,4 miliardy $ představují 17,95% celkových ruských rezerv.

Jak jsme napsali jen před dvěma týdny, ten „okamžik rozhodnutí“ pro zlato by mohl být předzvěstí toho, že úpadek dolaru by už mohl být na horizontu: Rusko s Čínou tedy zvyšují své zlaté rezervy, přičemž Čína minulý týden spustila Petroyuan, když oznámila, že za ropu začne platit svojí měnou, a nebude ji už platit v dolarech.

Když je to tak, potom by to společné čínsko-ruské předvádění v blízké budoucnosti nemuselo být jen vojenské, nýbrž i monetární.

Ovšem i bez ohledu na vše ostatní, je toto předvádění síly zase o stupínek výše v růstu napětí na žebříčku politického i globálně ekonomického klimatu. Avšak stejně jako se sto stalo s turbulentností trhů, která za poslední desetiletí tolik vyrostla, by nás vůbec nepřekvapilo, kdyby akciové trhy i pod touto zdviženou pěstí předvedly vzepětí nebo tyto zprávy ignorovaly a pokračovaly v tlaku na akcie, aby se vyšplhaly do rekordních výšin, při hrabání dnešních předražených, nadměrně předplácených a k finanční ztrátě předurčujících úpisů nových akcií různých těch Spotify.

Zdroj: ac24.cz, zerohedge.com

loading...