CENZURA: Na Ukrajině režim přitvrzuje, zakazuje další filmy i se současným prezidentem

single-image

Ukrajinské úřady loni zakázaly promítání dalších pěti zahraničních filmů kvůli “nežádoucím” hercům. V jednom z nich paradoxně vystupuje i současný ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Počet zakázaných uměleckých děl na Ukrajině jde již do stovek. Informovala o tom ukrajinská a ruská média.

Zakázány i americké filmy

Na doporučení ukrajinské tajné služby SBU úřady zakázaly promítání uvedených filmů v kinech, jejich vysílání v televizi i prodej jejich komerčních videí. Vystupují v nich totiž osoby, které údajně “představují hrozbu pro národní bezpečnost”. Jedná se např. o americký film Machete z roku 2008, v němž vedle Roberta de Nira a Jessici Albaové hraje také na Ukrajině “nežádoucí” Steven Seagal. Podobně dopadl francouzský snímek Děti z Timplebachu kvůli Gérardu Depardieuovi. Důvodem je to, že jak Seagal, tak Depardieu mají ruské občanství.

Zakázán film s prezidentem

Jedním z dalších zakázaných filmů je ukrajinsko-ruská komedie “8 pervych svidanij” (Osm prvních schůzek), v němž si jednu z hlavních rolí zahrál Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinský prezident se také podílel na scénáři a na produkci. Ve snímku se totiž objevuje ruská herečka Jekatěrina Varnavová, která se také ocitla na seznamu osob údajně ohrožujících ukrajinskou národní bezpečnost kvůli vystoupení na poloostrově Krym, napsal provládní list Ukrajinska pravda. Zde je upoutávka na film:

Zdroj: 1

loading...