Británie: Křesťanský pastor zatčen za to, že řekl, že manželství je mezi mužem a ženou

single-image

Křesťanského pastora ve Velké Británii zatkla policie poté, co ho jeden z veřejnosti nahlásil za „homofobní“ komentář, když uvedl, že manželství je mezi mužem a ženou. (Foto: Youtube)

Ano, opravdu.

K incidentu došlo před stanicí Uxbridge v západním Londýně. Video ukazuje, jak je postarší pastor konfrontován policií a násilně spoután, než je odveden.

„Nedělala jsem žádné homofobní poznámky, jen jsem definovala manželství jako vztah mezi mužem a ženou. Říkal jsem jen to, co říká Bible – nechtěl jsem nikomu ublížit ani nikoho urazit,“ řekl John Sherwood, který je pastorem 35 let.

„Dělal jsem to, co mám v popisu práce, tedy kázat evangelium na čerstvém vzduchu stejně jako v kostelní budově,“ dodal.

Sherwood byl zatčen podle zákona o veřejném pořádku, protože použil „urážlivá slova“, která způsobila „újmu“ jiné osobě poté, co na něj příslušník veřejnosti upozornil policisty.

Přestože byl pastor po noci strávené ve vězení propuštěn bez obvinění, je stále vyšetřován státním zastupitelstvím a mohl by být obviněn později.

„Když se na mě obrátila policie, vysvětlil jsem jí, že využívám své náboženské svobody a svého svědomí,“ dodal. „Byl jsem násilím stržen ze schodů a utrpěl jsem nějaké zranění na zápěstí a na lokti. Věřím, že se mnou bylo zacházeno hanebně. Nikdy se to nemělo stát.“

Velká Británie je nechvalně proslulá zákony o nenávistných zločinech, podle nichž budou úřady vyšetřovat údajné „nenávistné incidenty“, pokud „oběť“ bude pouze vnímat sama sebe jako oběť.

Začátkem letošního roku jsme upozornili na to, jak se strážníci v Merseyside zúčastnili elektronické reklamní kampaně před supermarketem, která tvrdila, že „být pohoršující je trestný čin“.

V roce 2019 britská policie vyšetřovala možný „zločin z nenávisti“ transsexuálky, která byla odmítnuta zahrát si porno roli, protože má stále penis.

Video zveřejněné loni britským ministerstvem vnitra také naznačilo, že urážka něčího vzhledu dnes představuje „zločin z nenávisti“, přestože na to není zákon.

Zdroj: 1

loading...