Americká armáda se pokusila vysvětlit narušení ruské hranice.

single-image

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že americká vojenská loď John McCain překročila hranici Ruské federace u Přímořského kraje. Proč k tomu došlo, vysvětlil následně Zdeněk Ondráček za KSČM a také Sedmá flotila USA.

Americký torpédoborec John McCain, který narušil ruské hranice na jihu Přímořského kraje, prováděl operaci „k zajištění svobody plavby“, uvedlo velení Sedmé flotily USA.

„Provedením této operace (…) USA předvedly, že tyto vody nejsou teritoriálním mořem Ruska a Spojené státy nesouhlasí s ruským prohlášením, že záliv Petra Velikého je historickou zátokou podle mezinárodních zákonů,“ uvedli.

Jak je uvedeno v prohlášení, úřady Sovětského svazu vyhlásily systém, podle kterého záliv Petra Velikého patří k ruským teritoriálním vodám, v roce 1984.

Na událost zareagoval také komunistický poslanec Zdeněk Ondráček. „Přátele, a pak kdo koho provokuje. Jen rychlá a tvrdá reakce vrátila Amíky do mezinárodních vod. A tak to má být,“ napsal na sociální síti.

A pod Ondráčkovým příspěvkem se k tématu rozproudila diskuze. „Každá země má právo bránit svou rodnou zem a Rusko není výjimkou. Stálé provokace USA proti Ruské federaci nabývají na síle umístit co nejvíce vojenských základen pokud možno v blízkosti hranic Ruské federace. Ruské armádě blahopřeji k úspěchu v obraně jejich země,“ napsala Eva Holubová.

Stanislav Spodniak byl poněkud ostřejší: „Ale ti šmejdi nepřestanou provokovat, dokud je někdo nesundá. V dnešní době jenom Rusko.“

„Kvůli tomu tam ruská loď byla, aby chránila teritoriální vody Ruské federace,“ uvedl Josef Zavřel.

Překročení hranic RF

Připomeňme, že americká vojenská loď John McCain překročila hranici Ruské federace u Přímořského kraje a následovala okamžitá reakce. „Velká protiponorková loď Tichooceánské flotily Admirál Vinogradov zastavila narušení státní hranice Ruské federace torpédoborcem amerického námořnictva John McCain v zálivu Petra Velikého,“ stojí v tiskové zprávě.

Torpédoborce se měly přiblížit na vzdálenost dvou kilometrů. Admirál Vinogradov následně varoval narušitele před nepřípustností jejich kroků. Rovněž bylo řečeno, že pro vytěsnění narušitele hranic mohou Rusové využít taran.

„Poté, co došlo k varování a poté, co velká protiponorková loď Admirál Vinogradov změnila kurz na torpédoborec John McCain, americká loď hned vplula do neutrálních vod. Opakované pokusy o vstup do ruských vod americký torpédoborec nepodnikal,“ stálo ve zprávě.

Zdroj: 1

loading...