81letý důchodce chtěl pronajmout byt pouze Němcům. Soud mu přikázal zaplatit uprchlíkovi pokutu

single-image

Německý důchodce (81) z Augsburgu si dal inzerát “pronajmu byt Němcům”. Tím se dal inspirovat jistý uprchlík z Burkina Faso a majiteli bytu hned zavolal. Majitel bytu ale okamžitě ukončil rozhovor, když poznal, že dotyčný sotva hovoří německy. Afričan ale nelenil a obrátil se na soud. Ten obratem majitele bytu odsoudil za diskriminaci k pokutě 1000 EUR, kterou musí diskriminovanému uprchlíkovi zaplatit. (Foto: Needpix, ilustrační)

Soud nijak neobměkčilo, že majitel bytu měl již v minulosti špatné zkušenosti s imigranty, ze kterých se vyklubali turečtí drogoví dealeři. Podle soudce prý zločiny páchají lidé a ne národnosti.

Podle zpráv z alternativních německých zdrojů se zdá, že se jednalo o předem plánovanou provokaci imigrantských neziskovek a úřadů.

Jednak onen uprchlík umí sotva německy a normálně žádné inzeráty není schopen přečíst, dále by nebyl schopen podat stížnost soudu, protože neumí dostatečně německy a nezná německý justiční systém. Dokonce se objevila informace, že onen uprchlík je rovněž drogovým dealerem.

Zdroj: 1

loading...